WiadomościWideo
Trending

Strażacy ze Szczepanowa podsumowali 2020 r. / zobacz video

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie podsumowali miniony, 2020 r. Warto zobaczyć ich klip video. To był ciężki i bardzo pracowity rok w jednostce OSP Szczepanów.

Strażacy ze Szczepanowa byli dysponowani do udziału w 47 akcjach w tym w gaszeniu 12 pożarów i usuwaniu 32 miejscowych zagrożeń. Dodatkową trudnością była sytuacja epidemiologiczna wymagająca wprowadzenia skomplikowanych procedur, szkoleń i zabezpieczenia kosztownych środków ochrony osobistej i indywidualnej.
Pod koniec ubiegłego roku nastąpiły spore zmiany sprzętowe. Urząd Miejski w Brzesku przekazał potrzebny i wartościowy sprzęt ratowniczy zakupiony między innymi z dofinansowaniem środków z Fundusz Sprawiedliwości. Sprzęt, zastąpi elementy zużytego podczas działań wyposażenia uzupełniając stany wynikające z odpowiednich przepisów.

Oprócz działalności bojowej jednostka realizuje inne cele statutowe służące społeczności lokalnej oraz całej gminie. Pod koniec roku ich działalnością zainteresowała się TV Trwam, zapraszając druhów do udziału w nagraniu programu publicystycznego, który był emitowany 31 grudnia bezpośrednio przed transmisją z koncertu świąteczno-noworocznego z Bazyliki Szczepanowskiej.

Działalność OSP to ciężka praca społeczna, w tym dbałość o mienie, sprzęt samochody bojowe, co wymaga wielu godzin fachowej pracy wykonywanej w systemie wolontariackim. Ważną aktywnością jest również praca z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, która jest gwarancją dobrej działalności OSP w kolejnych latach.


OSP Szczepanów

VIDEO

Na początku nowego roku pragniemy podsumować ciężki i bardzo pracowity rok w naszej jednostce.
Dysponowani byliśmy do…

Opublikowany przez OSP Szczepanów Piątek, 15 stycznia 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast