ADV
1
Wiadomości
Trending

Sobotnie pożary w Sufczynie i Przyborowie / 19 grudnia 2020 r.

Końcówka 2020 roku nie należy do najspokojniejszych w Powiecie Brzeskim.  W sobotę 19 grudnia 2020 r. służby ratowniczo-gaśnicze były dwukrotnie dysponowane do pożarów. Na szczęście w obu przypadkach obeszło się bez większych zniszczeń, a ogień udało się w miare szybko ugasić.

O godzinie 13.30 strażacy zostali zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Przyborów (Gmina Borzęcin). Dzialania polegały na ugaszeniu palącej się skrzynki elektrycznej oraz części konstrukcji budynku. Ze względu na duże zadymienie działania prowadzone były w aparatach powietrznych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z PSP Brzesko oraz druhów z OSP Borzęcin Górny, OSP Przyborów, OSP Łęki. Na miejscu obecny był również patrol policji.

W niespełna dwie godziny później około godz. 15.20 – strażacy zostali skierowani na miejsce kolejnego pożaru. Tym razem pożar wybuchł w garażu w Sufczynie (Gmina Dębno). Działania straży polegały na ugaszeniu ognia oraz oddymieniu pomieszczenia budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z PSP Brzesko oraz druhów z OSP Dębno i OSP Sufczyn. Na miejsce skierowano także patrol policji.

Wiele pożarów kończy się jedynie na strachu właścicieli, jednak spora część z nich traci dach nad głową, podtruwa się czadem, a w najgorszym wypadku straci zdrowie lub nawet życie. Warto ustrzec się zawczasu przed tragedią i zainwestować w odpowiednie czyszczenie komina, czujnik czadu oraz sprawdzenie instalacji elektrycznej. Nie zaszkodzi również zainwestowanie około 100 zł w minimum 6 kg gaśnicę proszkową, która jest w stanie zdusić lub przydusić pierwszy ogień.


IB / OSP Przyborów / OSP Sufczyn

Przyborów

21/2020

W dniu 19.12.2020 o godzinie 13:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w naszej miejscowości. Dzialania…

Opublikowany przez OSP Przyborów Sobota, 19 grudnia 2020

Sufczyn

🚨 ALARM OSP SUFCZYN 🚨
19.12.2020r. godz. 15.21- Pożar garażu w m. Sufczyn. Po dojechaniu na miejsce ogień był już…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Sufczynie Sobota, 19 grudnia 2020

Podobne artykuły

Back to top button