Sport
Trending

Sobotnie spotkanie z beniaminkiem

Po ubiegłotygodniowej porażce z Tarnovią Tarnów pora na pojedynek z beniaminkiem rozgrywek Sokołem Słopnice. Spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą sobotę 15 sierpnia o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

W poprzednim sezonie Sokół Słopnice po rundzie jesiennej plasował się na pierwszym miejscu w tabeli z 36 punktami na koncie. Wynik ten pozwolił drużynie na historyczny awans na szczebel IV-ligowy. W rundzie jesiennej zespół rozegrał 13 spotkań, z czego aż 12-krotnie odniósł zwycięstwo. Jedyną porażkę zanotowali w meczu z Jarmuta Szczawnica przegrywając 0:2. Warto dodać, że ekipa z Słopnic zdobyła łącznie 48 bramek, tracąc tylko 6 goli. Duży wpływ na ten wynik miał Patryk Nowak, który był autorem 12 trafień.

Obecne rozgrywki zespół trenera Wojciecha Tajdusia rozpoczęli od podziału punktów, remisując z GKS Drwinia 1:1. Historycznego gola na boiskach IV-ligowych zdobył w 85 minucie wspomniany wyżej Patryk Nowak. Na tą chwile zespół plasuje się na ósmym miejscu w ligowej tabeli.

Dla „Piwoszy” sobotnie spotkanie będzie pierwszym oficjalnym meczem rozegranym przed własną publicznością od 26 października, gdzie wówczas zawodnicy mierzyli się z Wolanią Wola Rzędzińska (0:1). W poprzedniej kolejce zespół trenera Tomasza Rogóża zainaugurował rozgrywki spotkaniem z Tarnovią Tarnów, ulegając 3:4. Przypomnijmy, że strzelcami bramek dla „biało-zielonych” zostali: Mateusz Wawryka, Jakub Ogar oraz Łukasz Kulig.

Przy okazji informujemy wszystkich kibiców, którzy wybierają się na sobotni mecz o obowiązkowym noszeniu maseczki zakrywającej usta oraz nos, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu między sobą. Przestrzeganie tych zasad pozwoli nam na bezpieczne oglądnięciu zawodów oraz organizacji przyszłych spotkań z udziałem naszych kibiców.

okocimski.com

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast