ADV
Wiadomości

Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską w brzeskiej bibliotece

Gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku była Barbara Sadurska. Spotkanie z pisarką odbyło się 29 maja 2023 r. Słuchaczami byli uczniowie klasy czwartej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku.

Galeria zdjęć <==

Barbara Sadurska pochodzi z małej miejscowości koło Brzeska. Obecnie mieszka w Krakowie, z wykształcenia jest prawniczką. Jest również autorka książek dla dorosłych i materiałów edukacyjnych dla dzieci.

Spotkanie było niezwykłe ponieważ dotyczyło premierowej książki pt. „Srebrny Smok”, która jest pierwszą powieścią autorki dla młodszych czytelników.

Autorka przybliżyła swoją twórczość, opowiadała o ciągłym poszukiwaniu inspiracji. W trakcie snucia opowieści, podzieliła się z czytelnikami radością tworzenia, mówiła o książkach które w nas mieszkają, odnosząc się do opowieści m.in. Don Kichot, Alicja w Krainie Czarów, Odyseusz . Zachęcała do czytania i odkrywania tego, że każda opowieść jest początkiem niepowtarzalnej podróży. Rozmowa moderowana była przez Panią dyrektor PiMBP Karinę Legutek, która zadawała autorce wnikliwe pytania.

„Srebrny Smok” to pozycja idealna na zbliżające się wakacje, ponieważ fabuła książki toczy się właśnie w wakacje. Główna bohaterka Matylda marzy by pojechać do Japonii i zobaczyć tam prawdziwe smoki, niestety tuż przed wyjazdem jej plany nagle się zmieniają…

Atmosfera podczas spotkania i niezwykły optymizm pisarki sprawiły że dzieci chętnie zadawały pytania, dzieliły się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami. Na koniec uczestnicy mogli otrzymać autografy autorki i zrobić z nią pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Zapraszamy po „Srebrnego Smoka” do brzeskiej biblioteki.

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button