ADV
Kultura

Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską w brzeskiej bibliotece / 21 marca 2024 r.

Brzeska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską, cenioną i nagradzaną pisarką pochodzącą z regionu Brzeska. Rozmowa, której moderatorką będzie Sabina Jakubowska, toczyć się będzie wokół najnowszej powieści autorki „Bajka, Bajeczka” – wymagającej intelektualnie jak wszystkie teksty Sadurskiej i dotykającej tematów istotnych dla współczesnej Polski.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 marca 2024 r. o godz. 18:00.
– Ten wyjątkowy duet brzeska publiczność już doskonale zna ze wcześniejszych imprez w bibliotece, wzajemne moderowanie swoich spotkań stało się już bowiem pewną tradycją. Jest to też gwarant ciekawych tematów i wspaniałej atmosfery, zatem tym goręcej zapraszamy! – czytamy na profilu facebookowym brzeskiej biblioteki.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.
Barbara Sadurska
Prawniczka, pisarka, pochodzi z regionu Brzeska. Stypendystka Miasta Krakowa. Debiutowała zbiorem opowiadań „Mapa” (Nisza 2019), za który otrzymała Nagrodę im. W. Gombrowicza, Nagrodę Miasta Literatury UNESCO oraz tytuł O!Lśnienia Roku w kategorii Literatura przyznawany przez Miasto Kraków oraz Onet. Autorka zbiorów opowiadań „W ruchu” (MIK 2021) i „Naturalnie” (MIK 2021) oraz powieści „Czarny hetman” (Nisza 2022) i dla młodszych czytelników „Srebrny smok” (Agora 2023). Publikuje teksty w Twórczości, Znaku, Piśmie. Magazynie opinii, Vogue, Wizjach, Kontencie, Stronie Czynnej i innych. Prowadzi szkolenia z prawa autorskiego oraz warsztaty kreatywnego pisania, między innymi w Studium Literacko-Artystycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
„Bajka, Bajeczka”.
Dystopijne political fiction odwołujące się do poruszających współczesne społeczeństwo tematów, toczące się w alternatywnej wersji lat osiemdziesiątych XX wieku. W swojej najnowszej powieści Barbara Sadurska opisuje losy dorastającej dziewczynki i dorastającego razem z nią terroru. Na tle małych, codziennych lęków, niesmacznych obiadów, brzydkich ubrań i okrutnych kolegów wybucha Wielka Historia. Losy głównej bohaterki Balbiny splatają się z losami świata podzielonego na pół, świata ogarniętego wojną. „Bajka, Bajeczka” to portret dzieciństwa jako czasu, w którym uczymy się zadawania i przyjmowania bólu, na zawsze żegnamy się z przyjaciółmi, wrogami i jesteśmy bardzo, bardzo samotni.

PiMBP w Brzesku

PLAKAT

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button