ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

W mieście za szybko

Zatrzymane prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, do tego wysoka grzywna 2500 złotych i 15 punktów karnych dopisanych do konta 36-letniego kierowcy z Tarnowa.

Granice administracyjne miasta – to obszar, w którym obowiązują pewne ograniczenia wynikające z różnego rodzaju regulacji prawnych. Jedną z nich jest ograniczenie prędkości dla pojazdów mechanicznych w obszarze zabudowanym, która z reguły wynosi 50 km/h. Zdecydowanie zapomniał o tym ograniczeniu 36-latek z Tarnowa, który ul. Krakowską jechał swoim audi ponad 120 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu 50 km/h. Został zatrzymanym przez patrol ruchu drogowego tarnowskiej komendy, który za złamanie obowiązującego ograniczenie został ukarany grzywną w wysokości 2500 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 15 punktów karnych. Ponieważ kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, policjanci w trybie administracyjnym zatrzymali jego prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że drogi publiczne, czy ulice w mieście, to nie tor wyścigowy. Kierowco pamiętaj, że jedziesz na miejsce nie na czas.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button