ADV
Kultura

40 tysiecy zł dla Gminy Borzęcin z programu „Małopolskie świetlice wiejskie 2024”

Gmina Borzęcin, w ramach programu Województwa Małopolskiego „Małopolskie świetlice wiejskie 2024”, pozyskała środki finansowe w wysokości 40 tysięcy złotych na realizację dwóch złożonych wniosków w zakresie doposażenia świetlic GOK w Borzęcinie Górnym i w Bielczy. Dzięki dofinansowaniu na wyposażenie jednostek trafi nowoczesny sprzęt elektroniczny, urządzenia zabawowe, akcesoria do gry w szachy, wyposażenie AGD i sprzęt kuchenny. Przyznana dotacja stanowi 50 % wartości realizowanych zadań. Pozostałe 50 % to środki budżetu Gminy Borzęcin.

W ramach doposażenia świetlicy w Borzęcinie Górnym planuje się zakup m.in.: sprzętu elektronicznego (laptopy, tablet, urządzenie wielofunkcyjne do druku, wysokiej klasy projektor), dmuchanej zjeżdżalni dla najmłodszych, kompletów do gry w szachy, zegarów, tablicy demonstracyjnej i literatury szachowej oraz szafy do zabudowy dedykowanej na sprzęt i wyposażenie.

Do świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Bielczy trafi m.in.: sprzęt elektroniczny (projektor, ekran, przenośny głośnik, belka oświetleniowa, drukarka ze skanerem), sprzęt AGD do kuchni (kociołek elektryczny, podgrzewacz, zamrażalka) oraz inny drobny sprzęt kuchenny typu patery, wazy, dzbanki.

Dziękuję Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciechowi Skruchowi za wsparcie i rekomendację złożonego przez gminę Borzęcin wniosku. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu, otrzymaliśmy maksymalne przewidywane programem dofinansowanie.

fb@Janusz Kwaśniak

Podobne artykuły

Back to top button