ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Sprawca kilkunastu podpaleń w Radłowie aresztowany

Prowadzone od wielu miesięcy dochodzenie w sprawie pożarów, jakie wybuchły na terenie gminy Radłów pozwoliło na zgromadzenie materiału dowodowego, które wskazywało, że za pożarami, jakie miały miejsce w okresie od lipca 2022 roku do marca 2023 roku stoi 35-latek z Radłowa. Przekazany materiał dowodowy Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie został poddany analizie. Prokurator wszczął śledztwo w tej sprawie, a pod koniec czerwca br. wystąpił do tarnowskiej Policji z postanowieniem o zatrzymaniu mężczyzny i jego doprowadzeniu. Jest odpowiedzialny za zniszczenie mienia poprzez podpalenie między innymi budynków, samochodów i nieużytków, których wartość została określona na ponad 345 tysięcy złotych.

Policjanci prowadzący od półtorej roku sprawę zatrzymali pod koniec czerwca 2023 roku 35-latka i doprowadzili go do tarnowskiej prokuratury. Mężczyzna usłyszał tam zarzuty sprowadzenia zagrożenia mienia wielkich rozmiarów mające postać pożaru, a następnie został on doprowadzony do tarnowskiego sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu.

Tarnowski sąd analizując zgromadzony materiał w sprawie kilkunastu podpaleń na terenie Radłowa i gminy Radłów przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec 35-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button