ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Środki na zakup sprzętu i wsparcie psychologiczne w liceach

Ponad 240 tysięcy złotych trafiło do liceów, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu cyfrowego dla szkół oraz na wielowymiarowe wsparcie edukacyjne i psychologiczne uczniów.

– Systematycznie pozyskujemy kolejne środki zewnętrzne na rozwój naszych szkół. To wyraz naszej troski o to, aby warunki nauki były jak najlepsze, a uczniowie dobrze przygotowali się do dalszego kształcenia i do odnalezienia własnego miejsca we współczesnym świecie – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Do I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni oraz do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Bochni zostaną zakupione nowoczesne urządzenia cyfrowe, oraz pomoce dydaktyczne w postaci monitorów interaktywnych, tablic interaktywnych, kamery cyfrowej, laptopów oraz oprogramowania. Uczniowie tych placówek otrzymają również wielowymiarowe wsparcie edukacyjne i psychologiczne.

Powiat Bocheński pozyskał środki w ramach projektu „Małopolska Tarczy Antykryzysowa – Pakiet edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”. Promesę odebrał Starosta Bocheński Adam Korta z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Józefa Gawrona i członkini zarządu Marty Malec-Lech.

IB

Podobne artykuły

Back to top button