ADV
blank
WiadomościWideo

Stabilna sytuacja hydrologiczna w Powiecie Brzeskim / 31 maja 2020 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla obszaru Małopolski na niedzielę 31 maja 2020 r. ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Jednak sytuacja na rzekach w regionie jest stabilna i nie doszło do żadnych podtopień.

Wg wskazań automatycznej stacji meteo w Brzesku dzisiejsze opady deszczu szasowane są na nieco ponad 21 litrów na metr kwadratowy. Co ciekawe majowe opady wynoszące na chwilę obecną 88 litrów stanowią nieco ponad połowę tegorocznych opadów deszczu.

Stacja meteo Brzesko <==

Z kolei stan Uszwicy na wodowskazie w Borzęcinie wynosi 167 cm. Stan ostrzegawczy dla tej rzeki wynosi: 300 cm, a stan alarmowy odpowiednio: 400 cm. Tak więc mając na uwadze zanikające opady mieszkańcy regionu nie mają żadnych powodów do niepokoju.

Jak podkreśla prowadzący Internetową Stację Meteo Tarnowiec – pogoda w najbliższych będzie się poprawiać.

– Opady powoli będą słabnąć i pod wieczór zanikać (spodziewamy się do wieczora do 5mm opadów). Jutro dość sporo chmur, ale także sporo rozpogodzeń, podobnie we wtorek, temperatura do 16-18 st. C. We wtorek możliwe słabe opady przelotne, więcej opadów przelotnych w środę, kiedy też będzie nieco chłodniej. Od czwartku coraz cieplej, ale pogoda zmienna, okresy z rozpogodzeniami przeplatane przelotnymi opadami deszczu i burzami – możemy przeczytać na profilu Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec.

Foto Maciej Mazur

IB / ISM Tarnowiec

blank

Podobne artykuły

Back to top button