ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Starosta Korta skierował list do uczniów

Blisko 4,5 tysiąca uczniów ze szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński zakończyło rok szkolny, z tej okazji Starosta Bocheński Adam Korta skierował do nich okolicznościowy list.

Koniec  każdego  roku  szkolnego  definitywnie  zamyka  pewien  okres  w  życiu każdego z Was. Przez dziesięć wspólnie spędzonych miesięcy szkoła była dla dyrekcji i pracowników miejscem pracy, a dla uczniów miejscem nauki, rozwijania nowych umiejętności i talentów, często nazywana „drugim domem”.

O to, aby był to dom zapewniający dobrą atmosferę i bezpieczeństwo, zabiegała dyrekcja. Pragnę w tym miejscu złożyć jej serdeczne podziękowania za trud włożony w to, że mimo piętrzących się trudności zdołała zapewnić uczniom godne i bezpieczne warunki nauki, a nauczycielom odpowiednie warunki do pracy.

Szkoła nie mogłaby istnieć bez zaangażowania w swoją pracę grona pedagogicznego.

Kierując swe myśli ku nauczycielom chcę im wszystkim podziękować za pełnienie roli przewodnika dla młodych ludzi po drogach i bezdrożach życia. Za wpojone im przekonanie, że nie tylko trzeba iść, ale trzeba iść w odpowiednim kierunku. Zdobywanie mądrości to nie wszystko – prawdziwą sztuką jest umiejętnie korzystanie z niej.

W  ślad  za  Fiodorem  Dostojewskim powtórzę: „Podstawową  siłą  pedagogiczną  jest   dom rodzinny”.  Drodzy Rodzice – jesteście  najważniejszym  elementem  w  procesie wychowania i nauczania swoich dzieci. Dziś,  po   otrzymaniu  przez   nie  promocji   do  kolejnej klasy,  możecie  czuć  uzasadnioną dumę. Za cały  trud włożony  w wychowanie i edukację Waszych dzieci, za wsparcie i opiekę – składam Wam gorące podziękowania.

Zwracając  się  z  kolei  do  uczniów,  pragnę  pogratulować  Wam  trudu  i  samozaparcia w zgłębianiu tajników wiedzy. Fachowość i kompetencje są przepustką w dorosły świat. Ufam, że dobrze korzystacie z możliwości, jakie dała Wam w tym zakresie szkoła.

Mijający rok szkolny był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczęli naukę. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu Waszych wychowawców i nauczycieli, a także Waszych starszych koleżanek i kolegów jesteście już w pełni wdrożeni do kroczenia po ścieżce edukacyjnej, którą wybraliście.

Na zakończenie życzę wszystkim bez wyjątku wspaniałych, bezpiecznych wakacji. Mam nadzieję, że okres odpoczynku zregeneruje Wasze siły i pozwoli dalej efektywnie i skutecznie realizować proces dydaktyczno-wychowawczy. Do zobaczenia we wrześniu — starosta bocheński Adam Korta

sp

blank

Podobne artykuły

Back to top button