ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Starosta spotkał się z Zarządem bocheńskiego hospicjum

Starosta Adam Korta wspólnie z dyrektorem bocheńskiego szpitala Jarosławem Kycią spotkali się z Zarządem Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni. Tematem rozmów było wsparcie przy organizacji ZOL-u wraz hospicjum stacjonarnym, który powstaje przy ul. Karolina w Bochni.

Do końca roku zakończy się budowa kompleksu opiekuńczo – leczniczego, realizowanego przez samorząd Powiatu Bocheńskiego, a którego zadaniem będzie pomoc osobom przewlekle i uciążliwie chorym, które wymagają całodobowej i stałej opieki medycznej.

Mam świadomość jak ważną rolę odgrywa bocheńskie hospicjum domowe oraz jak wielkie doświadczenie posiadają jego członkowie. Działając od ponad dwudziestu lat i niosąc pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego powiatu, wiedzą najlepiej jak zaplanować sprawne funkcjonowanie tego typu placówki, dlatego zwróciłem się do Zarządu z prośbą o pomoc i wsparcie merytoryczne — wyjaśnia starosta Adam Korta

Podczas spotkania poruszano tematy organizacji, odpowiedniego funkcjonowania i wyposażenia, jak również co najważniejsze odpowiedniej kadry. Każde zarządzanie zaczyna się od ludzi, dlatego dobór odpowiedniego personelu jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania tego tupu placówki, dlatego jednym z ważnych wątków rozmowy było odpowiednie przygotowania personelu medycznego.

Doceniamy propozycję Pana Starosty, to bardzo ważne dla nas i naszej działalności, zostać docenionym przez władze lokalne, oczywiście deklarujemy nasze wsparcie i wolę współpracy. Jednym z celów naszego stowarzyszenia było utworzenia stacjonarnego domu opieki, dlatego niezmiernie się cieszę, że już niebawem takie miejsce powstanie — podkreśla Roman Chmiel, wiceprezes Zarządu TPCH

Podjęto również rozmowy dotyczące sformalizowania współpracy pomiędzy hospicjami w zakresie koordynacji leczenia pacjentów.

***

Przypomnijmy

W Bochni przy ul. Karolina dobiega końca budowa Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym, którego koszt wyniesie blisko 18 milionów złotych. Budynek o łącznej powierzchni ponad 2,7 tys. m2 będzie dysponował 24 miejscami w hospicjum stacjonarnym oraz 67 łóżkami w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym. Obiekt powstaje w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej i będzie częścią Centrum Solidarności Społecznej im. św. Jana Pawła II.

Czym zajmuje się TPCH?

Oprócz Hospicjum Domowego prowadzi także wypożyczalnię sprzętu medycznego. Hospicjum opiekuje się osobami chorymi terminalnie na chorobę nowotworową oraz osobami przewlekle chorymi w szczególnej sytuacji życiowej. Działa od 1999 roku niosąc pomoc nie tylko mieszkańcom Powiatu Bocheńskiego, ale także sąsiedniego Powiatu Brzeskiego, współpracując z samorządami, instytucjami i jednostkami medycznymi.

[sk]

blank

Podobne artykuły

Back to top button