ADV
Sport
Trending

W drodze po Koronę Gór Polski. Tym razem celem będzie Tarnica.

Już za kilka dni, w niedzielę 23 października 2022 r., pokaźna grupa sympatyków górskich wędrówek planuje kolejną wyprawę szlakiem Korony Gór Polski. Tym razem będzie to Tarnica, a wszyscy wiemy, że Bieszczady, o tej porze roku zachwycają całą paletą barw. W wyprawie swój udział deklaruje ponad 100 osób!

Galeria zdjęć <==

Pomysł zdobycia 28 najwyższych szczytów w Polsce to wspólna inicjatywa przewodnika górskiego Łukasza Kornasia oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie – świetlica w Przyborowie.

Przypomnijmy, że ostatnim zdobytym szczytem w ramach akcji była Radziejowa w Beskidzie Sądeckim, która z wysokością 1266 m n.p.m. zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji Korony Gór Polski. Uczestnikami wycieczki były osoby z gmin: Borzęcin, Brzesko i okolic.

– Niezwykle urokliwa trasa z Kosarzysk przez Suchą Dolinę, a dalej mijając Bacówkę w Obidzy skąd rozpościera się piękna panorama, zadowoli każdego piechura.

Dalej, pokonując niewielkie wzniesienia, droga wiedzie na Wielki Rogacz, a stąd już prosto czerwonym szlakiem niedaleko, na Radziejową. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, z której przy bezchmurnej pogodzie widać rozległe panoramy na Tatry i Pieniny.

W drodze powrotnej, nasi przewodnicy, czyli Łukasz Kornaś i Anna Kostecka zadbali o to, żeby nie było nudno, schodząc inną trasą do Piwnicznej przez Niemcową i pokonując tym samym dystans blisko 20 km – informuje Katarzyna Żurek, instruktor świetlicy GOK w Przyborowie.

Do zobaczenia na górskim szlaku!

(pio)

Podobne artykuły

Back to top button