ADV
Wiadomości
Trending

Strażacy usuwają skutki nawałnicy w Powiecie Brzeskim / 23 lipca 2022 r.

Kilkadziesiąt razy interweniowali strażacy po nawałnicy jaka przeszła w sobotę 23 lipca 2022 r. po godzinie 17 nad terenem Powiatu Brzeskiego. Uszkodzone zostały dachy, zalane piwnice, połamane drzewa, a w kilku przypadkach także doszło do uszkodzenia samochodów.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Rząchowej w Gminie Szczurowa, gdzie uderzenie pioruna doprowadziło do zapalenia budynku gospodarczego. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzili strażacy z PSP Brzesko oraz druhowie z OSPOSP KSRG Uście Solne, OSP KSRG Szczurowa, OSP Strzelce Wielkie i OSP Górka.

Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce na północy powiatu – na terenie Gmin Szczurowa i Borzęcin. Tam w wielu miejscach doszło do powalenia drzew i zerwania dachów.

– W dniu 23.07.2022 o godzinie 18:23 nasza jednostka została zadysponowana do usuwania skutków nawałnicy jaka przeszła nad powiatem Brzeskim. W pierwszej kolejności naszym zadaniem było usunięcie drzew które zablokowały drogę główną w naszej miejscowości oraz na drodze Borzęcin- Przyborów.

Następnie zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Borzęcin Górny gdzie wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego.

W późnych godzinach wieczornych po zakończeniu zabezpieczania dachu otrzymaliśmy dyspozycję usunięcia drzewa blokującego drogę z Borzęcina w kierunku Niedzielisk. Zastęp do koszar powrócił około 22:30 – relacjonują swój udział a akcji ratowniczej druhowie z OSP Przyborów.

 

Na mniej uczęszczanych drogach nadal można się natknąć na zalegające gałęzie, dlatego należy zachować ostrożność.

foto: Grzegorz Małek

IB

 

Galeria zdjęć

Borzęcin / uszkodzony dom parafialny – foto Grzegorz Małek

VIDEO

FB

blank

Podobne artykuły

Back to top button