ADV
Wiadomości
Trending

Uderzenie pioruna powodem pożaru budynku w Rząchowej / 23 lipca 2022 r.

Uderzenie pioruna w Rząchowej w Gminie Szczurowa doprowadziło do zapalenia budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło w sobotę 23 lipca 2022 r. w godzinach wieczornych.

Ze względu na to, że budynek gospodarczy przylegał do budynku mieszkalnego istniało ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, a dzięki szybkiej akcji strażaków udało się sprawnie opanować pożar. Strażacy prowadzili działania w sprzęcie ochronnym, m.in. w aparatach ochrony układu oddechowego.

– W chwili dotarcia pierwszych zastępów Straży, ogień zajmował już cały dach budynku, a właściciele ewakuowali zwierzęta inwentarskie przed naszym przybyciem.

Nasze działania polegały na wprowadzeniu roty ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych na poddasze objęte pożarem i podaniu prądu wody w natarciu.

Następnie po zlokalizowaniu pożaru dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych a nadpalone siano i słomę usunięto i dokładnie przelano a po skontrolowaniu budynku kamerą termowizyjną i wykluczeniu ukrytych zarzewi ognia, teren działań przekazano właścicielowi.

Po powrocie wszystkich zastępów do koszar jeszcze dłuższy czas trwała dekontaminacja ratowników, środków ochrony osobistej oraz przywracanie gotowości bojowej jednostki – relacjonują szczegółowo opis akcji druhowie z OSP Szczurowa.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzili strażacy z PSP Brzesko oraz druhowie z OSP KSRG Uście Solne, OSP KSRG Szczurowa, OSP Strzelce Wielkie i OSP Górka.


foto: OSP Szczurowa
IB / OSP Szczurowa / OSP Uście Solne

Video

Foto

Podobne artykuły

Back to top button