ADV
1
Wiadomości
Trending

Strażacy z Bielczy zapraszają do oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku / 7 sierpnia 2022 r.

W pierwszą niedzielę sierpnia – 7 sierpnia 2022 r. odbędzie się akcja krwiodawstwa organizowana przez jednostkę OSP Bielcza. To jak narazie jedyna akcja krwiodawstwa zaplanowana na sierpień w Powiecie Brzeskim – dlatego warto skorzystac z okazji i oddać krew.

Nie każdy bohater nosi pelerynę – oddając krew możesz zostać bohaterem i uratować czyjeś życie i zdrowie. Aktualnie w Małopolsce są bardzo małe zapasy krwi z grup 0 minus, B minus, A plus i A minus.

Jako miejsce organizacji akcji krwiodawstwa wybrano remizę OSP w Bielczy. Rejestracja krwiodawców będzie prowadzona od godz. 10.00 do 13.00. Akcji krwiodawstwa będzie dodatkowo towarzyszyła rejestracja dawców szpiku. 

– Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do rejestracji w fundacji DKMS, którą przeprowadzą druhowie naszej OSP 7 sierpnia 2022r. przy okazji okazji akcji krwiodawstwa.

Zachęcamy ażeby przyjść porozmawiać z przyjemnością udzielimy Państwu wszelkich odpowiedzi na pytania i obalimy mity dotyczące oddawania szpiku kostnego. To jedyny lek który może uratować życie chorego na nowotwór.

Mamy dla wszystkich którzy przyjdą się zarejestrować upominki od funkcji DKMS – zachęcają druhowie z OSP Bielcza.

Akcję krwiodawstwa będzie realizował ekipa wyjazdowa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Bochni.

Więcej informacji udzielają druhowie – m.in. za pośrednictwem swojego profilu facebookowego OSP Bielcza <==

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zapraszamy do udziału.

Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

VIDEO

IB / OSP Bielcza

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button