ADV
WiadomościWideo
Trending

Strażacy z Brzeska wspierają strażaków z Ukrainy / #UkrainaChallenge

Akcja #UkrainaChallenge dotarła do Brzeska. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku zostali nominowani przez swoich kolegów z komend miejskich PSP w Krakowie oraz Tarnowie. Biorące w akcji jednostki straży pożarnej nagrywają specjalne filmy, na których prezentują swoje umiejętności oraz zachęcają do wsparcia finansowego pożarników z Ukrainy.

Do dalszego udziału w akcji brzescy strażacy nominowali: Komendę Miejską PSP Nowy Sącz, OSP KSRG Wojakowa oraz OSP Biesiadki.

Akcja #UkrainaChallenge to wsparcie dla strażaków na Ukrainie. To inicjatywa zorganizowana przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej (PSP), która ma na celu: podkreślenie wsparcia polskich funkcjonariuszy PSP i OSP dla ukraińskich strażaków oraz zachęcenie do dokonywania dobrowolnych wpłat pieniężnych na konto Państwowej Służby Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych (DSSN).

Strażacy z Polski znani są ze swojej otwartości i gotowości do niesienia pomocy. W lipcu 2022 r. Państwowa Straż Pożarna pomaga Czechom i Niemcom w walce z pożarem Parku Narodowego Czeska i Saska Szwajcaria. Z kolei w sierpniu strażacy z Polski wzięli udział w misji we Francji, gdzie płonęło prawie tysiąc hektarów lasów. Z Polski do akcji skierowano 146 strażaków i prawie 50 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Realizując misje zagraniczne strażacy z Polski pokazują jak powinna wyglądać służba oraz co w praktyce oznacza słowo „solidarność”.

Dane potrzebne do przelewu:
Beneficjent: State Emergency Service of Ukraine
Bank beneficjenta: UKREXIMBANK KYIV
SWIFT: EXBSUAUXXXX
Nr konta beneficjenta – IBAN: UA503223130000025301000000291
Tytuł przelewu: “Donation to the rescuers of Ukraine to eliminate the consequences of military aggression of the Russian Federation”, co w tłumaczeniu oznacza: Darowizna na rzecz ratowników z Ukrainy w celu likwidacji skutków militarnej agresji Federacji Rosyjskiej.


foto & video PSP Brzesko
IB / PSP Brzesko (Przygotowanie i opracowanie materiału: ogn. Marcin Gurgul, sekc. Maciej Janik, str. Rafał Janik)

OFERTA REKLAMOWA

Podobne artykuły

Back to top button