Wiadomości
Trending

Strażacy z Łęk organizują zrzutkę na zakup samochodu strażackiego!

7 stycznia 2020 r. druhowie z OSP Łęki (Gmina Borzęcin) uruchomili zrzutkę internetową – chcą uzbierać 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup nowego lekkiego samochodu strażackiego. Młodzi strażacy wspólnie z naczelnikiem – Krzysztofem Wojasem chcą tchnąć w swoją jednostkę nowego ducha. Szkolą się, rozwijają swoje umiejętności i dbają o swój sprzęt. Jednak ma on swoje lata. Dlatego ich marzeniem jest zakup nowego samochodu dla jednostki.

Bez wsparcia ludzi dobrego serca gotowych wpłacić nawet niewielkie kwoty – trudno będzie im coś zdziałać. Liczymy na hojność naszych czytelników! Zrzutki to w ostatnim czasie popularny sposób na realizację nawet najbardziej ambitnych planów i marzeń.

Jak każda organizacja – także i strażacy mają swoje lepsze i nieco gorsze okresy. Rok 2020 przyniósł wiele nieoczekiwanych wyzwań i niespodzianek każdemu z nas. W roku 2020 jednostka OSP Łęki obchodziła jubileusz 100 lecia swojego istnienia. Niestety z powodu pandemii nie udało się zorganizować uroczystych obchodów. Mimo to strażacy nie załamują rąk, ale skupiają się na swojej misji.

– Możemy pochwalić się zarówno stuprocentowym udziałem w zadysponowanych działaniach ratowniczych jak i licznymi działaniami społecznymi mających na celu wsparcie naszych mieszkańców w walce z COVID-19. Wiemy jak ważne jest podnoszenie swoich kwalifikacji dlatego, w ciągu ostatnich pięciu lat szkolenie podstawowe strażaków-ratowników ukończyło siedmiu druhów i dwie druhny znacząco podnosząc liczbę osób uprawnionych do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych – piszą druhowie z OSP Łęki.

Na stanie jednostki znajdują się obecnie dwa samochody – oba niestety mocno wyeksploatowane. Pierwszo-średni samochód pożarniczy GBA 2,5/16 Mercedes 1019 z 1982 roku i Volkswagen T4 który, niestety już nie nadaje się do użytku. Próby napraw pojazdu własnymi siłami nie powiodły się, a koszty napraw w warsztacie samochodowym przekraczają wartość samochodu. Dlatego w 2021 r. najważniejszym celem jest zakup nowego samochodu lekkiego, który zwiększy mobilność strażaków i podniesie możliwości jednostki.

– Bardzo prosimy o chociażby najmniejszą cegiełkę, która pozwoli nam dalej nieprzerwanie nieść pomoc. Przyrzekamy, że uczynimy wszystko aby nasza jednostka przetrwała na kolejne jubileusze! A My będziemy zawsze gotowi nieść pomoc. Pamiętamy, że dobro wraca! – deklarują strażacy z OSP Łęki.

Cel zbiórki to wspomniane 100 tysięcy złotych złotych. Warto wspomóc ten szczytny cel! Pojawiły się już pierwsze wpłaty.

Jeżeli możesz – wspomóż strażaków z Łęk.

Zrzutka: Zakup samochodu pożarniczego typu lekkiego dla OSP ŁĘKI . Kochani! Na co dzień My pomagamy Wam a teraz Wy pomóżcie Nam ! <==

foto: OSP Łęki

IB / OSP Łęki

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast