ADV
WiadomościWideo

Strażacy z Powiatu Brzeskiego uczcili poległych strażaków z Ukrainy / 20 marca 2022 r.

W niedzielny poranek 20 marca 2022 r. o godz. 8.00 strażacy z wielu jednostek w całej Polsce uczcili pamięć poległych strażaków z Ukrainy. Na apel Komendanta Głównego PSP odpowiedzieli także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz druhowie z jednostek OSP z terenu Powiatu Brzeskiego.

– Odpowiadając na apel Komendanta Głównego PSP o godzinie 8:00 minuta ciszy uczciliśmy poległych strażaków z Ukrainy, którzy mimo zagrożenia życia działają na pierwszej linii frontu – napisali na swoim profilu druhowie z OSP Wola Dębińska.

Strażacy na minutę włączyli sygnały świetlne w samochodach ratowniczo – gaśniczych. Tym samym oddali hołd bohaterskim ratownikom z Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby ratując ludność cywilną w trakcie działań wojennych.

– Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi.

Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.

Niestety, osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy – napisał w liscie do polskich strażaków komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Cześć i chwała bohaterom, którzy odeszli na wieczną służbę!

Galeria zdjęć PSP Brzesko <==

foto: PSP Brzesko

mł. asp. Dominik Machał / IB

Podobne artykuły

Back to top button