Wiadomości

Strażak z OSP Szczurowa ratował rannego z wypadku w Nowym Brzesku / 15 maja 2020 r. / zdjęcia

Jak informuje profil Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie w piątek 15 maja 2020 r. na drodze krajowej nr 79, w miejscowości Nowe Brzesko, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Dacia oraz ciągnika siodłowego MAN z naczepą typu „wanna”. Po zderzeniu oba pojazdy znalazły się w rowach po przeciwnej stronie jezdni. Dodatkowo MAN uderzył w betonowy przepust. Jego kierowca nie odniósł obrażeń.

Jedną z pierwszych osób, która przystąpiła do udzielania pomocy poszkodowanemu kierowcy Dacii był Mateusz Prokopek – który jest funkcjonariuszem III kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, ratownikiem medycznym i strażakiem z jednostki OSP Szczurowa. W trakcie działań zyskał także wsparcie Arkadiusza Dusia – druha OSP Nowe Brzesko mieszkającego nieopodal miejsca zdarzenia. W wyniku akcji ratunkowej Mateusz Prokopek doznał urazu uda w postaci rany ciętej.

Mateusz Prokopek wracając ze służby dostrzegł zdarzenie drogowe na krajowej 79. Policjant zatrzymał swój pojazd w bezpiecznym miejscu, przystąpił do oceny sytuacji, w której rozpoznał, że ma do czynienia z jedną osobą poszkodowaną-uwięzioną we wraku samochodu osobowego. Pozostałym świadkom wydał polecenie zabezpieczenia miejsca zdarzenia, i odłączenia akumulatora w pojeździe. Sam wszedł do Dacii celem przeprowadzania badania urazowego poszkodowanego. Niestety w trakcie akcji ratunkowej funkcjonariusz został poszkodowany – doznał rany ciętej prawego uda. Na miejscu zaopatrzyli go strażacy.

– Druh naszej jednostki Mateusz Prokopek dał przykład wzorowego wypełniania Roty Ślubowania Strażaka-Ochotnika bezinteresownie ruszając z pomocą ofierze wypadku drogowego. Naszemu Koledze gratulujemy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, jak również życzymy samych skutecznych i bezpiecznych interwencji – nie ukrywają dumy na swoim profilu strażacy z OSP Szczurowa.

To nie jedyny przykład czujności i gotowości do działania w wydaniu Mateusza Prokopka – 9 maja 2020 r., na remontowanym odcinku ulicy Igołomskiej w Krakowie, udając się na służbę, dostrzegł zdarzenie drogowe, gdzie kierująca, w stanie nietrzeźwości, mając ponad 2 promile doprowadziła do kolizji prowadzonego przez nią Opla z krawężnikiem. Wówczas zdecydowanie działania policjanta uniemożliwiły kierującej dalszą jazdę.


foto: Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie
IB / OSP Szczurowa / Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Pokaż więcej

Podobne artykuły

2 komentarzy

  1. @InformatorBrzeski błędny tytuł artykułu!
    Powinno być Policjant, strażak i ratownik w jednym.
    Człowiek orkiestra!

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast