Wiadomości

Strona brzesko.pl w nowej odsłonie

Strona internetowa Gminy Brzesko doczekała się liftingu. Od kilku dni mieszkańcy odwiedzający stronę internetową  – brzesko.pl mogą oglądać jej zmodyfikowaną wersję. Oprócz nowego wyglądu zmieniła się lokalizacja niektórych elementów na stronie, modyfikacji uległ układ menu, które powinien stać się teraz bardziej przejrzysty. Wprowadzone zmiany to nie tylko przebudowa szaty graficznej, ale przede wszystkim dopasowanie strony do aktualnych wymagań technicznych i prawnych jakie obowiązują serwisy internetowe instytucje publiczne w zakresie dostępności cyfrowej. 

Nowa odsłona brzesko.pl to przede wszystkim bardziej czytelna struktura i lepsza funkcjonalność dla osób z niej korzystających. Odświeżona została także szata graficzna. Strona w przeciwieństwie do wcześniejszej wersji jest responsywna, co oznacza, że automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu – dzięki temu można łatwo z niej korzystać na urządzeniach mobilnych. Spełnia również normę WCAG 2.0, czyli jest przystosowana dla osób słabowidzących.

– Strona zaprojektowana została zgodnie z wytycznymi WCAG 2 na poziomie A oraz AA, co w praktyce oznacza usuwanie barier uniemożliwiających korzystanie ze strony osobom z niepełnosprawnościami. Treści strony stały się dostępne dla szerszego grona użytkowników, w tym dla osób niewidomych i słabowidzących, z dysfunkcją słuchu, osób niepełnosprawnych ruchowo, z zaburzeniami mowy oraz nadwrażliwością na światło. Nowa strona jest również w pełni responsywna, co ma znaczenie przy korzystaniu z niej z innych urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Nowa strona posiada opcję płynnego zwiększania czcionki, przełączania na wysoki kontrast, a także nawigacji za pomocą klawiatury. Zmianie uległa również szata graficzna, która jest teraz spójna kolorystycznie, ma bardziej przejrzysty i estetyczny układ – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Adres strony pozostał bez zmian ==> www.brzesko.pl.

 

brzesko.pl / IB

Pokaż więcej
Sprawdź również
Zamknij
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast