ADV
SportWiadomości

Strzeleckie zmagania w Warysiu – „Snajper Junior”

W ramach Ferii Zimowych 2024 organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, w sobotę, 17 lutego 2024 r. w rozegrano Turniej Strzelecki „SNAJPER JUNIOR” o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. Rywalizacja najmłodszych, prowadzona była w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa – klasy 1-3, kl. 4-6 oraz kl. 7-8. Pomimo niesprzyjającej aury do rywalizacji przystąpiło 25 uczestników z gminy Borzęcin i powiatu brzeskiego.

Na sobotnim turnieju, bawiły się także rodziny uczestników rywalizacji. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Chętni mogli zagrać w tenisa, układać klocki, kolorować malowanki, a bardziej odporni na przelotne opady deszczu korzystali z placu zabaw przy budynku Domu Wiejskiego w Warysiu. Kibice, niezależnie od wieku, mogli również spróbować swoich sił na strzelnicy, z czego chętnie korzystali. Wydarzeniu towarzyszyła biesiada przy grillu, z pieczeniem i degustacją kiełbasy.

W wyniku rywalizacji w kategorii klas 1-3 zwyciężył Stanisław Nosal – 35 pkt., drugie miejsce zajął Antoni Nosal – 27 pkt., trzecie – Olivier Nasiadka – 20 pkt., a na czwartej pozycji uplasował się Błażej Czernek – 19 pkt.

W kategorii klas 4-6 rywalizacja o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana. Zwyciężyła Joanna Mądrzyk – 35 pkt., drugie miejsce z tą samą ilością punktów, ale z niższą celnością zajął Szymon Siudut – 35 pkt., trzecie miejsce Maksymilian Nasiadka – 29 pkt., czwarte Kacper Zadróż – 26 pkt.

W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce i 32 pkt. wystrzelał Oskar Zabiegała.

– Dziękuję pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie: Wioletcie Kwaśniak, Marii Pyrek, Janowi Sperka, Ewelinie Kowal, Bernadecie Kozik oraz niezawodnemu promotorowi strzelectwa w Gminie Borzęcin Zygmuntowi Szawernoga wraz z instruktorami Mirosławem Królem i Romanem Kabatem za świetną organizację tego wydarzenia.

Mimo kapryśnej pogody uczestnicy Turnieju wraz z rodzinami bawili się znakomicie, a licznie przygotowane przez Świetlicę w Warysiu atrakcje pozwoliły wszystkim mile spędzić to sobotnie przedpołudnie – komentuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin, który ufundował okolicznościowe nagrody i puchary.

W wydarzeniu wzięli udział również zaproszeni goście: radny wsi Waryś Marcin Nasiadka oraz sołtys Piotr Rogóż, którzy wespół z gospodarzem gminy i instruktorami wręczyli zwycięzcom rywalizacji dyplomy, puchary i okazałe nagrody.

Fundatorem poczęstunku w ramach imprezy był wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie Piotr Kania.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu profilaktycznego „Zostaw telefon w domu – baw się z nami”.


Fot. Andrzej Gruca

Janusz Kwaśniak

Podobne artykuły

Back to top button