ADV
Wiadomości
Trending

Stylowe wodopoje w Brzesku – w trosce o czworonogów podczas upałów

W ostatnich dniach terenie Brzeska stanęły trzy wodopoje dla czworonogów. Zwierzęta spacerujące ze swoimi właścicielami będą mogły napić się z nich wody. Zlokalizowane są w najbardziej uczęszczanych punktach miasta: na Rynku, na Placu Żwirki i Wigury, oraz na deptaku prowadzącym do  Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. To inicjatywa radnego Rady Miejskiej w Brzesku Bogusława Sambora. W akcje zaangażowały się także inne osoby: Piotr Kolbusz przygotował projekt, a firma  Inox-Steel z Brzeska, której właścicielem jest Sylwester Stelmach zasponsorowała niezbędny materiał i wykonawstwo. Gotowe wodopoje zainstalowały Brzeskie Zakłady Komunalne.

Galeria zdjęć <==

Ostatnie upały doskwierały nie tylko mieszkańcom Brzeska, ale także ich czworonożnym pupilom. Gest w postaci zapewnienia psom, ptakom i dziko żyjącym kotom miski wody może przynieść ulgę niejednemu stworzeniu, a nawet uratować jego życie.

– Takie oto metalowe pieski z miskami na wodę stanęły w trzech miejscach w Brzesku, właśnie po to aby nasi czworonożni przyjaciele mieli gdzie zrobić kilka łyków wody w upalne dni.

Proszę Was również, gdy zobaczycie że miska jest pusta abyście nalali wody, niech one nigdy nie będą puste – pisze na swoim profilu Bogusław Sambor, radny Rady Miejskiej w Brzesku.

Miejmy nadzieję, że wodopoje będą długo służyły brzeskim czworonogom, a miejscowi wandale będą je omijać z daleka.

foto: Bogusław Sambor@fb

IB

 

Back to top button