ADV
1
Religia

Sufczyn. Radość z pomagania

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sufczynie powstało Szkolne Koło Caritas.

W niedzielę 4 grudnia 2022 r. na zakończenie Mszy św. w kościele parafialnym w Sufczynie została zainaugurowana działalność Szkolnego Koła Caritas, które powstało z miejscowej szkole podstawowej.

Galeria zdjęć <==

Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Majerczak – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej. W homilii, nawiązując do postaci św. Jana Chrzciciela i bł. Carlo Acutisa, zaznaczył, że celem akcji charytatywnych jest nie tylko obdarowywanie ludzi potrzebujących pomocy, lecz również, a może i przede wszystkim, otwieranie serca wolontariusza dla Boga i bliźniego. – Z tego rodzi się prawdziwa radość – podkreślał ks. Majerczak.

– Mam nadzieję, że zaangażowanie uczniów w działania Szkolnego Koła Caritas pomoże im rozwijać w sobie wyobraźnię miłosierdzia. Będziemy im w tym pomagać – mówi Urszula Sworst, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sufczynie i główna pomysłodawczyni przekształcenia działającego w szkole wolontariatu w SKC.

Działania SKC w sufczyńskiej szkole będą koordynowali Lucyna Potępa jako opiekun oraz ks. proboszcz Waldemar Cieśla jako asystent kościelny.


Tarnowski Gość Niedzielny

Podobne artykuły

Back to top button