ADV
Wiadomości
Trending

Świątecznie przystrojony dom Państwa Rogóżów w Borzęcinie / zdjęcia

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Świetlne ozdoby świąteczne to od kilkunastu lat nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. W wielu miejscowościach osoby prywatne nakładem własnych środków przygotowują imponujące świąteczne dekoracje swoich obejść. Podobnie jest w Borzęcinie.

Ogród Państwa Rogóżów w Borzęcinie od lat mieni się światłem tysięcy lampek. Pięknie przystrojone zabudowania wraz z otoczeniem przyciągają w okresie Świąt Bożego Narodzenia prawdziwe tłumy mieszkańców regionu. Ozdabianie domu i ogrodu to od już rodzinna tradycja. Tradycja trwa nawet pomimo sporych kosztów energii elektrycznej potrzebnej do niemałej liczby światełek.

Po zmroku w okresie świąteczno-noworocznym przed posesją Państwa Rogóżów przewija się mnóstwo osób które chcą podziwiać świątecznie przystrojony dom. Możemy wręcz mówić o turystyce „oświetleniowej” – bowiem piękna dekoracja przyciąga nie tylko mieszkańców z Gminy Borzęcin, ale i z bardziej odległych rejonów Powiatu Brzeskiego.

Jak dojechać?

Posesja Państwa Rogóżów znajduje się obok tzw. mostu dworskiego. Można tam dojechać drogą wiodąca od stadionu w Borzęcinie Borku.

Co ciekawe miejsce doczekało się nawet oznaczenia w mapach Google.

 

foto Andrzej Gruca

IB

Zdjecia – posesja państwa Rogożów

Podobne artykuły

Back to top button