ADV
Wiadomości

Świąteczny klimat u seniorów z Gminy Borzęcin

Działania Klubu Senior+ od początku grudnia odbywają się nie tylko w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, ale również ciekawych spotkań, dzięki którym uczestnicy mogą nabyć nowe umiejętności, a także zadbać o siebie w aspekcie zdrowotnym. W ostatnim czasie gościliśmy w klubie specjalistów w dziedzinie kosmetologii i podologii, którzy udzielali wskazówek na temat pielęgnacji ciała, które pozwolą dojrzałym kobietom dbać o siebie. Seniorzy mogli również skorzystać stacjonarnie z darmowych badań słuchu, co pozwoli na poprawę jakości ich codziennego funkcjonowania. W trakcie realizacji ww. spotkań kolejny raz widzimy jak ważnym jest, aby polityka społeczna Gminy Borzęcin rozwijała się w kierunku wsparcia seniorów pod kątem poprawy jakości ich życia, a przede wszystkim zdrowia.

Galeria zdjęć <==

Panie i Panowie Klubu Senior+ aktywnie korzystają z organizowanych zajęć, wyjazdów i warsztatów związanych z realizacją tradycji bożonarodzeniowych. Wspólne ubieranie choinki wykonanymi ręcznie ozdobami, wizyta św. Mikołaja, przygotowanie potraw na stół wigilijny, kolędowanie, a także wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Krakowa, to formy aktywności nawiązujące do aktualnych wydarzeń z życia. Pozwala to zachować regularność prowadzonych aktywności, jak również odświeżać zwyczaje, których młodzi już nie kontynuują. Ponadto integracja seniorów podczas wspólnych zajęć daje im wiele radości, a poczucie wspólnoty stwarza możliwość do wzajemnego wsparcia w trudnych sytuacjach.

19 grudnia w Klubie Senior+ odbyła się uroczysta wigilia. Przy wspólnym stole zgromadzili się nie tylko seniorzy, ale również zaproszeni goście wśród których byli: Wojciech Skruch Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Janusz Kwaśniak Wójt Gminy Borzęcin, Tadeusz Żurek Zastępca Wójta Gminy Borzęcin, Ewa Gładysz Kulka Dyrektor RCR i PS w Borzęcinie, Elżbieta Kwaśniewska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzecinie oraz Katarzyna Ciochoń Kierownik GOPS Borzęcin.

Wspólnie spędzony czas był okazją do życzeń oraz degustacji potraw wigilijnych, które zostały przygotowane przez seniorów wg tradycyjnych przepisów.

Drodzy Seniorzy Gminy Borzęcin
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
przyniesie Państwu spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
A Nowy 2024 rok obdaruje Was pomyślnością
i szczęściem.
Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia
życzymy dużo zdrowia,
optymizmu i wiary w pogodne jutro,
Życzliwości oraz wszelkiej pomyślności i dobra.

Życzą
Seniorzy Klubu Senior + Borzęcin

Kierownik GOPS Borzęcin
Katarzyna Ciochoń

Podobne artykuły

Back to top button