ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Święty Mikołaj z wizytą w bocheńskim szpitalu

Święty Mikołaj w towarzystwie Adama Korty Starosty Bocheńskiego, Jarosława Kyci dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni, lek. med. Beata Zahradnik-Stopczyńskiej, Elżbiety Lisak oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci – Jachowicz – Tradycja i Kultura działającego przy SP nr 1 w Bochni odwiedził dziś oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Bochni.

Do  najmłodszych pacjentów trafiły słodycze, zabawki i  tort ufundowany przez pracownię „Cukrowe czary”. Całe to pozytywne zamieszanie to efekt działalności członków stowarzyszenia kierowanego przez Beatę Drużkowską, a także wielu sponsorów.

Na ręce dyrektora szpitala został przekazany czek na blisko 5 tys. zł. To fundusze zebrane podczas  kawiarenki zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni.

Oprócz prezentów przygotowanych przez Stowarzyszenie, dzieci otrzymały też upominki podarowane przez starostę Adama Kortę.

– Mikołajki to wyjątkowy czas, dlatego nie mogło nas dziś  tu nie być – podkreślał gospodarz powiatu wręczając upominki najmłodszym pacjentom szpitala.

-Nasza akcja ma na celu umilić najmłodszym pobyt w szpitalu, wywołać uśmiech na ich twarzach – dodała Beata Drużkowska, organizatorka i dobry duch akcji.

Warto dodać, że w rolę Mikołaja już po raz kolejny włączył się ks. dr Marek Mierzyński z Parafii św. Mikołaja w Bochni.

W organizację kolejnej edycji mikołajkowe akcji włączyli się:  Jan Kasprzycki, Maria Palej-Pyciak, Iwona Palej i Patrycja Drużkowska. Wszyscy zostali uhonorowali dyplomami z podziękowaniami.

Zbiórka słodyczy i kosmetyków, które trafiły do blisko 70 paczek  prowadzona była w sklepach COLD Bogdana i Włodzimierza Chwastek i  siłowni Katarzyny Knap Ladies Team.

Akcję wsparli także: wójt Mariusz Palej, Urząd Gminy w Rzezawie, PSS Społem, Cukiernia Nakielny, Szkoła Podstawowa w Gawłowie, Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy i Monika Rosiek i firma Swiss ze Szwajcarii.

sp

Podobne artykuły

Back to top button