ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Szanty w parze z profilaktyką / zdjęcia

Tarnowscy policjanci wzięli udział w pikniku, szantach dla dzieci oraz przygotowali dla najmłodszych konkursy na temat bezpieczeństwa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W sobotni wieczór (21.08) tarnowski Amfiteatr zamienił się w pokład żaglowca, rozbrzmiewający piosenkami żeglarskimi. Miłośnicy tego gatunku muzyki mogli posłuchać „Szant na Tarnowskiej Starówce”. W tym samym dniu Rada Osiedla „Starówka” zorganizowała imprezę towarzyszącą – szanty dla najmłodszych. Podczas pikniku zorganizowanym w Parku Strzeleckim, dzieci z Tarnowa i okolicy bawiły się i uczyły jak bezpiecznie wypoczywać nad wodami. Pokazy ratownictwa medycznego oraz udzielania pomocy, sprzęt pływający straży pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, morskie piosenki, żeglarska zumba – to tylko niektóre z atrakcji.

Tarnowscy policjanci wzięli udział w pikniku i przygotowali dla najmłodszych konkursy na temat bezpieczeństwa – w ramach ogólnopolskiej, wakacyjnej akcji polskiej policji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzielnicowi z komisariatu Tarnów-Centrum pomyśleli również o starszych uczestnikach sobotniej imprezy. Zwrócili się do seniorów z apelem o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Przestrzegali ich przed fałszywymi wnuczkami i policjantami, rozdali ulotki „Bezpieczny Senior” oraz zaprosili na piątek, 27 sierpnia do ogródków działkowych im. Kopernika w Tarnowie przy ul. M.B. Fatimskiej. O godzinie 17.00 odbędzie się tam spotkanie profilaktyczne „Seniorze nie daj się oszukać”.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast