ADV
Wiadomości

Szczepanów / Rów pełen dzików!

Do dzików już zasadniczo wszyscy się przyzwyczaili. Od wielu lat stanowią stały element naszego krajobrazu. Bezstresowo spacerują w poszukiwaniu jedzenia zarówno ulicami wsi jak i miasta, pomieszkują w zaroślach – są po prostu wszędzie.

W okresie wiosenno-letnim przez pewien czas był z nimi względny spokój (głównie za sprawą intensywnych odstrzałów redukcyjnych). Jednak w ostatnich dniach znów stały się o wiele bardziej aktywne. Ponownie wędrują ulicami i niszczą resztki upraw.

Przed kilkoma dniami jeden z mieszkańców uchwycił na zdjęciu spore stado dzików. Obrazowo mówiąc – rów był pełen dzików w różnym wieku. Stado przemieszcza się po okolicy i jest widywane również w Mokrzyskach oraz Sterkowcu. Zdjęcie zostało opublikowane na grupie: Spotted: Brzesko – Bochnia Ogłoszenia Informacje.

UWAGA!

Pamiętajmy, że dziki harcujące przy ludzkich siedzibach mogą być zagrożeniem – nie dajmy się zwieść ich spokojnemu i „pociesznemu” zachowaniu. Dziki przemieszczające się ulicami są szczególnie niebezpieczne dla samochodów osobowych i motocykli.

foto: Spotted: Brzesko – Bochnia Ogłoszenia Informacje

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button