ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Sześciu poszukiwanych listami gończymi trafiło za kratki w ciągu jednego dnia

Elastyczny czas służby, to codzienność policjantów pionów kryminalnych. Umiejętność obserwacji, szybkiej analizy dokumentów, swoboda w nawiązywaniu kontaktów, to kolejne elementy ułatwiające pracę. Takie predyspozycje cechują policjantów, którzy na co dzień wykonują czynności związane z poszukiwaniem osób zaginionych oraz ukrywających się przed organem wymiaru sprawiedliwości.

W Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie funkcjonuje sprawnie działający Zespół do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Policjanci i pracownicy cywilni wykonujący zadania związane z identyfikacją nn zwłok, poszukiwaniem osób zaginionych, czy ukrywających się przed Temidą, wypracowało umiejętności, które pozwalają na szybkie wyszukiwania wszystkich tych, którzy z sobie znanego powodu ukrywają się przed przeszłością. Sporą grupę stanowią przestępcy, wobec których tarnowski sąd wydał listy gończe. Tylko w grudniu ubiegłego roku policjanci kryminalni zrealizowali 19 takich podstaw poszukiwawczych. Zatrzymani trafili do Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych na terenie Małopolski. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, tylko w jeden dzień zatrzymanych zostało 6 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

Aktualnie w wydziale prowadzonych jest ogółem niemalże 650 podstaw poszukiwawczych, w które wchodzą: osoby zaginione, nn zwłoki; osoby poszukiwane na podstawie ustalenia miejsca pobytu, zarządzeniami oraz nakazami doprowadzenia do zakładu karnego i listami gończymi. Te ostatnie stanowią ponad 50% wszystkich podstaw poszukiwawczych.

Wielu internautów przeglądając strony internetowe, między innymi poszukiwani przez polską Policję przekazuje aktualne informacje dotyczące osób poszukiwanych przez małopolskich policjantów.

policja.pl

Podobne artykuły

Back to top button