ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości

Szkolenie dla sołtysek i sołtysów

Blisko 50 sołtysek i sołtysów z Ziemi Bocheńskiej uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej. W spotkaniu wzięli udział również Starosta Bocheński Adam Korta oraz Ryszard Drożdżak Wicestarosta.

Pierwszym prelegentem był dr Adam Jarubas Europoseł oraz wykładowca akademicki, który przedstawił stan polskiego rolnictwa na tle Unii Europejskiej. W dalszej części wystąpili: Sylwia Hnatów Kierownik KRUS w Bochni, Piotr Mucha z ARiMR w Bochni, Wacław Czaja Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bochni oraz dr Jan Hebda.

Rola Pań i Panów sołtysów jest nie do przecenienia. To właśnie ich inicjatywy sprawiają, że wsie na bocheńszczyźnie pięknieją — wyjaśnia Adam Korta Starosta Bocheński.

Celem szkolenia było wzmocnienie funkcji sołtysa jako lidera lokalnych inicjatyw oraz podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących sprawowanych funkcji. Zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości większą aktywnością społeczności lokalnej.

sp

blank

Podobne artykuły

Back to top button