ADV
Wiadomości
Trending

Szlachetna Paczka Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko

Dobro ma wyjątkową moc, bo im więcej dajesz tym więcej otrzymujesz. Tym razem Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko postanowiła wziąć udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. To już 21. edycja Szlachetnej Paczki, programu społecznego, który co roku dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących.

Drodzy Czytelnicy! Zachęcamy Was do udziału w akcji, pomyślmy o tych, dla których obecny czas jest wyjątkowo trudny i zróbmy wspólnie coś dobrego.

– Chcemy dzielić się dobrem z rodziną, która potrzebuje pomocy. Dając im odrobinę siebie, stajemy się dla nich bazą, kotwicą, która przywróci im wiarę w drugiego człowieka.​

Dołącz do dzielenia się dobrem, bo każdy z nas może dać coś od siebie!

Zapraszamy wszystkich osoby o wielkim sercu do pomocy w organizacji i zbiórce darów -zachęcają organizatorzy zbiórki.

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko chce pomóc wielopokoleniowej rodzinie, której członkami są: pani Ewelina (l.39) wraz mężem Szymonem (l.47), córka Iga (l.18), syn Roman (l.16), córka Weronika (l.14), córka Wiktoria (l.12), syn Jan (l.10) oraz wnuczka Sara (3 miesiące)- córka Igi, a także matka pani Eweliny – pani Czesława (l.64).

Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie sprawić, aby codzienność tej rodziny stała się łatwiejsza.

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w tej akcji, ponieważ wierzymy, że dobro przekazywane innym wraca. To nie my dzisiaj potrzebujemy pomocy, ale nic nie jest dane nam na zawsze.

Osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji Szlachetnej Paczki proszone są o kontakt: tel. 691 902 910 (Ela).

Zbiórka prowadzona będzie do 5 grudnia 2021 roku w budynku Klubu przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku w dniach poniedziałek – piątek w godzinach od 9:00 do 19:00, sobota od godziny 8:00 do 12:00 oraz w niedzielę od godziny 10:00 do 12:00 lub poprzez trenerów Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko w danej grupie wiekowej.

Jak pomóc?

Poniżej przedstawiamy krótki opis rodziny pani Eweliny oraz przedmioty i potrzeby, które pozwolą im godnie przetrwać najbliższy czas, a przede wszystkim sprawić, że nadchodzący okres Świąt Bożego Narodzenia wywoła uśmiech na ich twarzach.

Rodzina jest wielopokoleniowa i mocno związana ze sobą. Wszyscy są dla siebie wsparciem w trudnych chwilach. Lubią spędzać czas podczas pracy i odpoczynku. Razem gotują, sprzątają, remontują, opiekują się sobą i doglądają niewielkiego inwentarza. Jan lubi gry i pracę w gospodarstwie. Wiktoria lubi układać puzzle. Iga chce być fryzjerką, aby zadbać o wychowanie córeczki Sary. Pani Ewelina z córkami przygotowuje posiłki i dba o dom. Pan Szymon z synami wykonuje drobne naprawy wokół domu. Babcia Czesława jest dumna z wnuków i prawnuczki.

Rodzina pani Eweliny od wielu lat żyje skromnie w małym domku, wymagającym remontu. Brakuje środków finansowych na zakup materiałów do remontu kuchni, stary piec stanowi spore zagrożenie i nie spełnia już swojej funkcji. W kuchni nie ma wylewki ani ciepłej wody. Stare drzwi są nieszczelne. Pani Ewelina i pan Szymon pracują dorywczo oraz sprawują opiekę nad 5 dzieci.

Kluczowe potrzeby Rodziny:
żywność – w licznej rodzinie każda ilość jedzenia jest potrzebna. Żywność trwała w postaci zgromadzonych zapasów pozwoli na odłożenie zaoszczędzonych pieniędzy na potrzeby remontowe; obuwie – dzieci szybko wyrastają i zużywają obuwie, i chociaż są przyzwyczajone do skromnych wymagań, chciałyby mieć swoje własne nowe buty, a nie tylko takie po starszym bracie czy siostrze; drzwi wejściowe prawe 80 cm z futryną – materiały remontowe posłużą do poprawienia jakości życia w ciepłym i przytulnym oraz bezpiecznym domu.

Pozostałe potrzeby Rodziny:
żywność trwała – herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, mleko w proszku Nan 1 Opti Pro z Nestle;

środki czystości – mydło/żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, pampersy dla dorosłych, płyn do płukania, proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, pieluchy Dada 2;

odzież – bluza i spodnie zimowe rozmiar 146cm (w pasie 85cm); obuwie – kozaki/buty zimowe 37 (Jan), adidasy 40 (Weronika), adidasy 36 (Wiktoria), trapery 43 (Roman), trapery 42 (Szymon), trapery 37 (Czesława), adidasy 39 (Iga);

materiały szkolne – zeszyty, bloki, kredki, plastelina, klej, farbki, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania; piec z podkową do kuchni, cement 40 6 worków po 25kg, opakowanie styropianu twardego

Szczególne upominki dla Rodziny:
Ewelina: kosmetyki, krem, balsam do ciała; Szymon: dezodorant, maszynki do golenia Gilette; Iga: główka do ćwiczeń fryzjerskich, do czesania; Roman: kosmetyki; Weronika: kosmetyki, żel pod prysznic, Wiktoria: puzzle, kosmetyki; Jan: gra komputerowa Farming symulator 22; Sara: kombinezon zimowy typu pajacyk rozmiar 68; Czesława: kosmetyki.

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button