ADV
Wiadomości
Trending

Tajemnicza uprawa w Sterkowcu. Sprawę bada policja

Na miedzy jednej z posesji w miejscowości Sterkowiec w Gminie Brzesko pojawiły się tajemnicze sadzonki. Właściciele posesji widzieli „ogrodnika” sadzącego krzewy. Rośliny zostały zakopane w ziemi wraz z doniczkami, dodatkowo zabezpieczone tyczkami, a nawet podlane. Miejsce, w którym posadzono 2 krzaczki jest dosyć na widoku, ale nie jest to bynajmniej zapomniany ugór.

Całe zdarzenie zaskoczyło właścicieli, w związku z czym postanowili poinformować o zdarzeniu Policję. Pojawiło się bowiem podejrzenie, że rośliny mogą być nie do końca legalne. Sadzenie krzewów konopi indyjskich w różnych miejscach, tak aby wtopiły się w miejscową roślinność nie jest niczym nowym.

Wg informacji jakie otrzymaliśmy na miejsce skierowano patrol policji.

Również nasza redakcja postanowiła zweryfikować informację oraz zbadać, jakie to rośliny zostały zasadzone. Z użyciem telefonu oraz aplikacji Obiektyw Google ustaliliśmy, że jest to krokosz barwierski. To roślina o dekoracyjnych, żółtoczerwonych kwiatach. Właśnie trwa okres jej kwitnienia. Walory wizualne to nie jedyne, co ma do zaoferowania. Uzyskuje się z niej bowiem zdrowotny olej, a po ususzeniu staje się doskonałym zamiennikiem szafranu. Właściwości lecznicze krokosza, które wykorzystuje się w medycynie alternatywnej, są zawiązane z jego nasionami. Znajduje się w nich tak zwany olej krokoszowy, który zawiera duże stężenie witaminy E, tak zwaną witaminę młodości, a także witaminę A, kwas linolowy i sterole roślinne.

Intencje „ogrodnika” pozostają na razie nieznane…

IB / fajnyogrod.pl

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button