ADV
Wiadomości
Trending

Zbezczeszczony grobowiec na starym cmentarzu w Brzesku. Policja szuka sprawcy.

W mijający weekend na starym cmentarzu parafialnym w Brzesku doszło do zbeszczeszczania miejsca pochówku. Prymitywne indywiduum, na którego w słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie takie zachowanie dokonało defekacji na jeden z grobowców.

Postępowanie przygotowawcze pod kątem artykułu 262 § 1 kk w sprawie nieobyczajnych zachowań prowadzą funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Artykuł 262 § 1. Kodeksu karnego mówi, że kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Osoby które posiadają jakąkolwiek informację na temat zdarzenia proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej w Policji w Brzesku (Oficer Dyżurny tel. 47 83 21 222).

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od jednego z naszych zbulwersowanych czytelników. O sprawie szerzej pisał portal brzesko.ws (do podobnych zdarzeń dochodziło wcześniej wielokrotnie).

Nasz informator zadał również pytanie, na które teoretycznie nie trudno znaleźć odpowiedź.

– Czy zakup zestawu kamer przerasta możliwości finansowe i organizacyjne administratora cmentarza? To koszt 5-10 tysiecy zł za naprawdę dobrej jakości zestaw kamer. Wiele osób jest gotowy zrzucić się na to, byle ukrócić takie obrzydliwe zachowania! – napisał w wiadomości jeden z mieszkańców Brzeska.

Jaki będzie finał tej sprawy? Czy cmentarz parafialny przestanie być wychodkiem i miejscem pijackich libacji dla dosyć licznej grupy miejscowych Hunów? Czas pokaże.

W 2021 r. doszło do dewastacji grobu na cmentarzu. Sprawczynią była pijana kobieta. Pisaliśmy o tym w materiale: 

Dewastacja grobowca na cmentarzu parafialnym w Brzesku. 43-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego usłyszała zarzuty <==

IB / KPP

Podobne artykuły

Back to top button