ADV
Wiadomości

Tanie mieszkania w Gminie Borzecin. Trwa nabór najemców. Sprawdz zasady

Jesteś zainteresowany(a) najmem taniego mieszkania z ustawową gwarancją niskiego czynszu oraz możliwością wykupu lokalu mieszkalnego? Zachęcamy do udziału w naborze wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach zlokalizowanych w Łękach, budowanych w ramach inwestycji realizowanej przez społeczną inicjatywę mieszkaniową SIM Małopolska sp. z o.o., ogłoszonym przez Gminę Borzęcin. UWAGA! Nabór trwa do dnia 21 października br. (piątek). 

Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne tutaj: https://www.borzecin.pl/component/content/article/76-aktualnosci-strona-glowna/12478-2022-09-21-10-16-49.html

W Gminie Borzęcin, na nowo powstającym osiedlu w Łękach do dyspozycji najemców oddanych zostanie 52 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu (M2 – 46 m2, M3 – 62 m2). Zasiedlenie mieszkań planowane jest w drugiej połowie 2024 roku. Wizualizacja osiedla, budynków i zagospodarowania terenu dostępna tutaj: https://simmalopolska.pl/inwestycja/inwestycja-gmina-borzecin/

SIM Małopolska oferuje prawo najmu instytucjonalnego, z możliwością dziedziczenia. Oferta SIM stanowi alternatywę dla kredytu hipotecznego – pozyskaj własne M z ustawową gwarancją niskiego czynszu oraz możliwością wykupu lokalu mieszkalnego.

Dla lokalnej społeczności i nie tylko

SIM Małopolska realizuje funkcjonalne budownictwo społeczne w nowej odsłonie, skierowane do lokalnej społeczności, tworzone w szczególności z myślą o młodych rodzinach, seniorach oraz osobach z niepełnosprawnościami. Kryteria pierwszeństwa naboru wniosków o zawarcie umowy uchwalane są przez radę gminy, na terenie której realizowana jest inwestycja.

Przeprowadź się do naszej gminy!

Oferta społecznych inicjatyw mieszkaniowych skierowana jest do osób, które zgodnie ​z wymogami ustawowymi w dniu zawarcia umowy najmu nie posiadają tytułu ​​prawnego do innego lokalu mieszkalnego, chyba że zmiana miejsca zamieszkania ​związana jest z ​podjęciem pracy w nowej okolicy.

Dla osób o umiarkowanych dochodach

Oferta SIM powstała z myślą o osobach o średnich dochodach, które posiadają tzw.  “zdolność czynszową”. Aby zostać mieszkańcem SIM, zgodnie z przepisami ustawowymi wysokość dochodu Twojego gospodarstwa domowego w dniu zawarcia umowy najmu nie może przekroczyć wartości określonych w ustawie o niektórych formach popierania budownictwo mieszkaniowego – art. 30. ust. 1 pkt 2a.

Przystępna oferta cenowa

​​Stawka czynszu najmu będzie odpowiednia do możliwości mieszkańców i ustalana dla ​każdej inwestycji indywidualnie, proporcjonalnie do metrażu wynajmowanego ​mieszkania. Stworzenie atrakcyjnej oferty cenowej przez SIM Małopolska możliwe ​jest dzięki skorzystaniu z preferencyjnego finansowania oferowanego w ramach ​programu wspierania społecznego budownictwa czynszowego realizowanego przez ​państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dla oszczędnych

Płać niskie rachunki. SIM Małopolska stawia na energooszczędne budownictwo z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, tworzone z myślą środowisku naturalnym i odpowiadającym na współczesne i przyszłe oczekiwania społeczne.

Najem w szczegółach

  • Okres najmu – nieokreślony, gwarantujący najemcy stabilizację.
  • 14,63 zł za metr kwadratowy – maksymalna dopuszczalna ustawowa stawka czynszu najmu w 2022 roku*.
  • Ok. 15% wartości kosztów budowy mieszkania – wysokość „partycypacji mieszkańca” (600-700 zł za metr kwadratowy )**.
  • Kwota partycypacji zwracana jest najemcy w przypadku rezygnacji z najmu lokalu po wniesieniu kwoty partycypacji przez następnego najemcę tego samego mieszkania.
  • „Mieszkanie pod klucz” – oddane lokale będą gotowe do zamieszkania (nieumeblowane).

*czynsz może być niższy, maksymalna dopuszczalna stawka wynika z przepisów ustawy ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń (art. 7c.),
** ostateczna wysokość „partycypacji” określona zostanie po sporządzeniu kosztorysu inwestycji.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 146846370 wew. 20 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Borzęcinie – w poniedziałki od godziny 8:00 do 17:00, od wtorku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:30, w piątki od godziny 7:30 do 14:30 oraz na stronie internetowej Spółki SIM Małopolska Sp. z o.o. (https://simmalopolska.pl).

borzecin.pl

 

Podobne artykuły

Back to top button