ADV
blank
EdukacjaPowiat TarnowskiWiadomości
Trending

Tarnów. Konferencja Meet the Space

Akademia Tarnowska oraz Stowarzyszenie Astronomia Nova zapraszają na 4. edycję międzynarodowej konferencji MEET the SPACE pod honorowymi patronatami Polskiej Agencji Kosmicznej i Prezydenta Miasta Tarnowa.

Po kilkuletniej przerwie spotykamy się w Tarnowie na 4. edycji konferencji MEET the SPACE. Konferencja jest odpowiedzią na widoczny, dynamiczny trend rozwoju technologii kosmicznych w ciągu ostatnich lat. Wydarzenie pozwoli na wymianę doświadczeń w gronie osób zaangażowanych w realizację odwiecznego marzenia ludzkości, jakim jest eksploracja Kosmosu.

Konferencja MEET the SPACE jest forum naukowym, które umożliwia prezentację najnowszych polskich i zagranicznych osiągnięć badawczych oraz doświadczeń w zakresie badania i eksploracji Kosmosu zarówno osobom z bogatym doświadczeniem, jak również tym, którzy dopiero stawiają w tej dziedzinie swoje pierwsze kroki. Przekazywana w przystępny sposób wiedza zostanie podzielona na cztery sesje tematyczne: Near Space, Technika rakietowa, Obserwacja przestrzeni kosmicznej i okołoziemskiej oraz załogowe loty kosmiczne.

Głównym celem MTS jest dyskusja i wymiana doświadczeń na temat różnorodnych zagadnień obejmujących swym zakresem technikę rakietową, balonowe loty stratosferyczne, obrazowanie satelitarne, obserwacje astronomiczne, badania kosmicznych lotów załogowych i wiele innych tematów związanych z technologiami i badaniami kosmicznymi.

Wybór Tarnowa na miejsce konferencji jest związane ze szczególnymi tradycjami w zakresie badania Kosmosu przede wszystkim za sprawą księdza profesora Michała Hellera, tarnowianina, wybitnego Astronoma i Filozofa . Mamy nadzieję, że wyniki konferencji pozwolą nie tylko na podtrzymanie tarnowskiej tradycji badania kosmosu, ale także wpłyną na twórcze jej rozwinięcie w nadchodzących dziesięcioleciach.

Konferencja odbędzie się na terenie kampusu Akademii Tarnowskiej we współudziale stowarzyszenia Astronomia Nova w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Auli im. Jana Szczepanika (Centrum Nowoczesnych Technologii Akademii Tarnowskiej C017) – wybitnego tarnowskiego wynalazcy i wizjonera

Streszczenia referatów zostaną opublikowane w czasopiśmie „Science, Technology and Innovation”. Natomiast publikacja rozszerzonej wersji będzie możliwa w „Annales Astronomiae Novae” lub „Science, Technology and Innovation” w zależności od preferencji prelegentów.

Program Konferencji

AT

blank

Podobne artykuły

Back to top button