ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Policyjny pilotaż rodzącej kobiety

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bochni pilotowali do szpitala kobietę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Dzięki pomocy mundurowych przyszłej mamie udało się zdążyć do szpitala na czas.

W środę (29 maja br.) tuż przed godziną 19,  oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrał telefon od kierowcy, który poinformował, że jedzie do szpitala powiatowego, a pasażerką pojazdu jest… rodząca kobieta. Policjant natychmiast zebrał informacje związane z lokalizacją oraz danymi pojazdu, którymi porusza się osoba zgłaszająca, a następnie w ustalone miejsce skierował patrol policji.

Zadaniem mundurowych było udzielenie pojazdowi asysty w celu możliwie szybkiego dotarcia do szpitala rodzącej mieszkanki powiatu wielickiego. Policjanci rewiru dzielnicowych dotarli na granicę powiatu znajdującą się w miejscowości Siedlec i w momencie zauważenia jadącego od strony Gdowa hyundaia, używając sygnałów uprzywilejowania rozpoczęli jego pilotaż.

W tym samym czasie oficer dyżurny komendy poinformował o sytuacji bocheński szpital, który już oczekiwał na kobietę. Dzięki sprawnemu działaniu przyszłej mamie udało się dotrzeć na czas do placówki, gdzie trafiła pod opiekę personelu medycznego.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button