TOPTOP
Powiat Tarnowski

Tarnów / Potwierdzony przypadek koronawirusa / 17 marca 2020 r.

We wtorek 17 marca 2020 r. prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował, że u jednego z mieszkańców Tarnowa stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV- 2. To pierwszy przypadek koronawirusa w naszym regionie. Pacjent jest już w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

– Dziękuję samemu pacjentowi za odpowiedzialną postawę oraz życzę Mu powrotu zdrowia, a wszystkich Państwa jeszcze raz proszę o zachowywanie wszystkich zasad zalecanych przez GIS – napisał Roman Ciepiela.

Aktualna sytuacja wygląda następująco: w Polsce zmarła już piąta osoba na koronawirusa. Z tego w Małopolsce mamy cztery przypadki zarażenia. Wspominany powyżej chory mężczyzna z Tarnowa powrócił niedawno z wycieczki zagranicznej.

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzeskotel: 14 686 12 70
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast