ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Tarnowscy strażacy aktywnie pomagają uchodźcom z Ukrainy

Od początku wojny na Ukrainie i kryzysu migracyjnego strażacy ziemi tarnowskiej w sposób aktywny uczestniczą w działaniach, które mają na celu udzielanie pomocy obywatelom Ukrainy przybywającym do naszego kraju, jak również organizację pomocy humanitarnej.

Pomoc w zakresie przekazania sprzętu.

Komenda Miejska PSP w Tarnowie przetransportowała w dniu 29. marca br. do Krakowa przekazany przez prywatnego darczyńcę fabrycznie nowy sprzęt. Sprzęt przy współudziale Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział w Krakowie przeznaczony jest dla ukraińskich strażaków z Tarnopola (dostarczony sprzęt: agregaty prądotwórcze – 5 szt., pilarki łańcuchowe – 2 szt., przecinarka do stali i betonu – 1 szt., kanistry na paliwo – 10 szt., latarki LED – 30 szt., szpadel – 4 szt.).

Pomoc w zakresie transportu darów.

Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie oraz druhowie z OSP z terenu powiatu tarnowskiego aktywnie uczestniczą w zbiórkach, oraz transporcie darów na przejścia graniczne z Ukrainą. Komenda Miejska PSP w Tarnowie koordynowała na terenie powiatu tarnowskiego zbiórkę sprzętu strażackiego oraz medycznego dla ukraińskich strażaków. Dodatkowo kierowcy posiadający uprawnienia do prowadzenia autobusów przewożą uchodźców we wskazane miejsca.

Organizacja noclegów dla uchodźców z Ukrainy.

Komenda Miejska PSP pomogła zorganizować miejsca noclegowe dla uchodźców na bazie remiz jednostek OSP. Działania te polegały między innymi na transporcie łóżek oraz kompletów pościeli i koców przekazanych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 2 w Tarnowie udzielali pomocy w zorganizowaniu miejsc noclegowych w budynku Bursy Międzyszkolnej przy ul. Św. Anny w Tarnowie.

KM PSP Tarnów

blank

Podobne artykuły

Back to top button