ADV
Wiadomości
Trending

Uciekła przed wojną w Ukrainie urodziła w brzeskim szpitalu / 28 marca 2022 r.

Mama uciekła z Ukrainy przed trwającą w jej kraju wojną. W naszym kraju doczekała szczęśliwego rozwiązania. W poniedziałek 28 marca 2022 r. na oddziale ginekologiczno-położniczym w Szpitalu Powiatowym w Brzesko na świat przyszła dziewczynka, której mama znalazła spokojna przystań w Powiecie Brzeskim w miejscowości Przyborów.

Dyrekcja szpitala włączyła się w pomoc młodej mamie. Otrzyma ona wyprawkę dla dziecka, aby ułatwić świeżo upieczonej mamie opiekę nad córeczką.

– W brzeskim szpitalu na świat przyszła pierwsza dziewczynka, której mamą jest pacjentka z Ukrainy uciekająca przed wojną, a obecnie mieszkająca w Przyborowiu. Dziewczynka w momencie narodzin ważyła 3140 gram i mierzyła 55 cm. Mama i dziecko czują się bardzo dobrze – przekazała Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Personel brzeskiego szpitala nie ukrywa radości z tego jakże szczęśliwego momentu.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie  do brzeskiego szpitala trafia wielu Ukraińców w różnym wieku i z różnymi dolegliwościami.

– W brzeskim szpitalu oczywiście udzielane są świadczenia zdrowotne dla uchodźców. Najwięcej osób korzysta z opieki całodobowej , SOR, POZ, jednak nie jest to duży odsetek wszystkich wizyt. Do tej pory mówimy w tym zakresie o kilkudziesięciu wizytach łącznie od 24 lutego – dodaje Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Wielu pracowników szpitala angażuje się na co dzień w akcje pomocowe dla uchodźców z Ukrainy. Wspiera również zbiórki leków i sprzętu dla szpitali w Ukrainie. Transporty leków gromadzone m.in. przez ratowników medycznych trafiły m.in. do szpitala w Iwano-Frankowsku.

Od 24 lutego 2022 r., czyli od 1 dnia agresji Rosji, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 2,34 miliona uchodźców z Ukrainy. To głównie kobiety i dzieci. Uciekający przed wojną mogą korzystać bezpłatnie z opieki medycznej w Polsce.

IB

Podobne artykuły

Back to top button