ADV
Powiat TarnowskiWiadomościWideo
Trending

Tarnowscy terytorialsi szkolili się wspólnie ze strażakami / zdjęcia i video

W niedzielę 17 lutego 2024 r. małopolscy Terytorialsi z 1 kompani lekkiej piechoty wchodzącej w skład 113 Batalionu Lekkiej Piechoty z Tarnowa realizowali szkolenie na zbiorniku wodnym w Skrzyszowie na zbiorniku wodnym „Korzeń”. W szkoleniu udział brali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz druhowie z jednostek OSP KSRG Szynwałd oraz OSP KSRG Skrzyszów.

Pod okiem Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz OSP Szynwałd żołnierze zdobywali specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zachowania właściwych nawyków w środowisku wodnym oraz w sytuacjach kryzysowych. Ćwiczenie obejmowało współdziałanie ze służbami ratowniczymi oraz wyszkoleniu żołnierzy z ratownictwa wodnego, likwidacji zarzewi ognia, zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz ewakuacji poszkodowanych z wypadków komunikacyjnych.

Strażacy omówili rodzaje i zasady użycia podręcznego sprzętu gaśniczego oraz sprzętu wykorzystywanego do ratownictwa wodnego w zakresie podstawowym. Ponadto przedstawiono możliwe zagrożenia występujące podczas powodzi. Zaprezentowano sposoby układania worków z piaskiem oraz metody budowy podwyższeń wałów przeciwpowodziowych. Omówiono również sposoby ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów.

Jednym z zadań szkolonych terytorialsów było pokonanie przeszkód wodnych przy użyciu środków improwizowanych. Teren ćwiczeń podzielony był na 5 stanowisk, na których po części teoretycznej wykonywano poszczególne założenia.  Podczas założenia pokonywania przeszkody wodnej przez żołnierzy, zabezpieczano stanowisko poprzez asekurację przy użyciu dwóch łodzi z JRG 2 Tarnów oraz OSP KSRG Skrzyszów.

Osoby zainteresowane dołączeniem do Małopolskich Terytorialsów zapraszamy do kontaktu z najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU) lub z naszymi rekruterami poprzez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

foto: 11 MBOT / KM PSP Tarnów

kpr. Białoń Piotr – Zespół Prasowy / KM PSP Tarnów

Galeria zdjęć – 11 MBOT 

Galeria zdjęć – KM PSP Tarnów

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button