ADV
Kultura

Teatr Radwanek wystąpił w brzeskiej bibliotece

We wtorek 18 października 2022 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyło się niecodzienne wydarzenie. Na scenie wystąpił teatr Radwanek działający przy fundacji Mimo wszystko Anny Dymnej.

To jedyny teatr w Polsce, który z założenia tworzy przedstawienia integracyjne, a w jego inscenizację angażują się osoby niepełnosprawne umysłowo oraz znani, cenieni artyści. Zaproszeni goście: przedszkolaki i uczniowie z brzeskich placówek, dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek z Jasienia, wychowankowie Przedszkola i Szkoły Specjalnej Król Maciuś Pierwszy i uczestnicy WTZ Brzesko oraz ŚDS w Łysej Górze mieli okazję zobaczyć wspaniały spektakl „Jesteśmy z jednego ogródka”, którego scenarzystką, a zarazem reżyserką jest Anna Dymna. Inspiracją do stworzenia scenariusza był wiersz Jana Brzechwy „Na straganie” oraz piosenki Macieja Wojtyszki i Andrzeja Zaryckiego.

– Cieszymy się, że realizując projekt „Bohaterowie codzienności” współfinansowany przez MKiDN mogliśmy zorganizować to wspaniałe wydarzenie – czytamy na profilu facebookowym brzeskiej biblioteki.


PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button