Wiadomości
Trending

Tłok do punktu poboru wymazów przy brzeskim szpitalu – interwencja czytelnika

Wzbierająca fala zachorowań na koronawirusa powoduje że co raz więcej osób pojawia się w punkcie wymazowym, aby zdiagnozować swój stan zdrowia.

Obok brzeskiego szpitala powiatowego działa kontenerowy punkt poboru wymazów DRIVE THRU. Aby skorzystać z jego usług należy dokonać wcześniejszej rejestracji telefonicznej, w trakcie której podawana jest przybliżona godzina wykonania wymazu. Niestety część osób nie potrafi zastosować się do zaleceń osób prowadzących rejestrację i przyjeżdża znacznie wcześniej. Powoduje to zatory na drodze prowadzącej do szpitala.

Na ten problem zwrócił jeden z naszych czytelników:

– Prosiłbym o zaapelowanie aby osoby które dostały konkretny termin i godzinę pobierania wymazu do testu na COVID 19, przyjeżdżały na ustaloną godzinę, a nie zjeżdżali się wszyscy rano, jak miało to miejsce dzisiaj.

O godzinie 8 kolejka do wymazów zaczynała się już na drodze nr 75 i zakręcała w stronę Jasienia. Absurdalna sytuacja.

Ile można czekać w kolejce bez picia, czy możliwości zażycia lekarstwa jeśli jest się faktycznie chorym – pisze w wiadomości do redakcji pan Tobiasz.

Czy wspomniany apel wpłynie na usprawnienie kolejki? Mamy niestety wątpliwości. Niemniej prosimy zdroworozsądkowe podejście do tematu i przestrzeganie wyznaczonych godzin. Pozwoli to na uniknięcie chaosu i zapobiegnie blokowaniu dróg dojazdowych.

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za informacje przesłaną na skrzynkę redakcyjną.

foto: zdjęcie ilustracyjne
IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast