ADV
Advertisement
1
Advertisement
Kultura
Trending

To już dzisiaj – Brzeskie Koncerty Sakralne. Godz. 17.00 w Kosciele Św. Jakuba w Brzesku

Już dzisiaj – w niedzielę 13 listopada 2022 r.  w Kościele NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku o godzinie 17.00 odbędzie się pierwszy z cyklu trzech koncertów sakralnych. Przed publicznością wystąpi duet: Dorota Stanisławska – altówka oraz Karol Lipiński-Brańka – skrzypce. W programie najbardziej znane dzieła Schuberta, Ravela, Gliera, Halvorsena.

Zapraszamy. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Wystąpią:
– dr Dorota Stanisławska altowiolistka, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie altówki prof. Jolanty Kukuły-Kopczyńskiej (2001) oraz absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie w klasie prof. Stefana Kamasy (2003). Swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. Claude’a Lelonga, Kurta Levina i Dariusza Korcza.

– Karol Lipiński – Brańka skrzypek; absolwent wrocławskiej akademii muzycznej, tytuł doktora sztuki otrzymał na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą. Jako solista i kameralista od czasu debiutu w Filharmonii Częstochowskiej wykonuje kilkadziesiąt koncertów rocznie, prezentując muzykę od baroku po prawykonania muzyki współczesnej.

Organizatorami wydarzenia są:
Parafia św. Jakuba Ap. w Brzesku Małopolska, Stowarzyszenie „Be Activ”, FUNDACJA ART FORUM.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


IB

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button