ADV
blank
Wiadomości

Marsz śladami historii / zdjęcia

KGW Wisienki z Wokowic oraz PTTK z Brzeska zaprosili mieszkańców regionu na marsz śladami historii.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Koło Gospodyń Wiejskich „Wisienki” z Wokowic oraz oddział PTTK z Brzeska zorganizowali marsz śladami historii, która poprzedziła odzyskanie wolności w 1918 roku.

Galeria zdjęć <==

Kilkudziesięciu uczestników odwiedziło cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej, znajdujące się w Brzesku, Sterkowcu i Szczepanowie.

W Sterkowcu wędrujących powitały panie z miejscowego KGW, które wcześniej zapaliły znicze na grobach żołnierzy, udekorowały biało-czerwonymi flagami ogrodzenie, a przed centralnie stojącym krzyżem położyły pamiątkowy wieniec.

– Staram się tu przychodzić każdego 11 listopada, żeby się pomodlić, zapalić znicz – mówi Sebastian, który pojawił się na cmentarzu w Sterkowcu.

W drodze i nad grobami poległych śpiewano pieśni patriotyczne i religijne, modlono się za zmarłych, można też było usłyszeć wiele wiadomości na temat lokalnej historii, którymi dzielił się Łukasz Kornaś z PTTK.

Zwieńczeniem marszu było spotkanie w Wokowicach, gdzie śpiewano pieśni patriotyczne, nie zabrakło też czasu na grill i integrację przy herbacie serwowanej przez „Wisienki”.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /

blank

Podobne artykuły

Back to top button