ADV
Kultura
Trending

To już jutro – Koncert tarnowskiego chóru PUELLAE ORANTES w kościele w Mokrzyskach / 7 stycznia 2024 r.

W najbliższą niedzielę 7 stycznia 2024 roku w kościele parafialnym w Mokrzyskach zabrzmią kolędy i pastorałki w wykonaniu światowej sławy Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa.
Koncert rozpocznie się o godz. 15.00. Wstęp wolny.

– Zapraszamy serdecznie na godzinny Koncert kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższą niedzielę 7 stycznia 2024 roku.

Tego dnia popołudniowa Msza Święta odprawiona zostanie wyjątkowo o godz. 14.00. Bezpośrednio po Eucharystii o godzinie 15.00 zaśpiewa dla nas Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES.

Spotkajmy się razem przy żłóbku, żeby kolędować Dzieciątku Jezus.

Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt chóru. Przy wyjściu ze świątyni, będzie można złożyć dobrowolne datki na pokrycie kosztów koncertu. Zapraszam do wspólnego kolędowania – zachęca ss. Stanisław Tokarski proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada sopranistka – Aleksandra Topor. Tarnowski zespół należy do elity młodzieżowych chórów europejskich. Jest laureatem 25 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Czterokrotnie pretendował do Grand Prix prestiżowych, międzynarodowych konkursów chóralnych – w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria), Florencji (Włochy) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum i Medal Prezydenta Republiki Włoch. Koncertował w większości krajów europejskich i Stanach Zjednoczonych. Chór wydał 10 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody FRYDERYK, a jedna z nich otrzymała statuetkę FRYDERYKA. Wydawnictwa fonograficzne chóru zostały również wyróżnione Złotymi i Platynowymi Płytami. Chór dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej: France 2 i France 3, radia watykańskiego, holenderskiego, francuskiego.


IB / Parafia Mokrzyska

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button