ADV
KulturaWiadomości
Trending

Nie żyje Witek Muzyk Ulicy – przed laty koncertował w Brzesku / zdjęcia i video

W wieku 42 lat zmarł Witold Mikołajczuk, znany szerszej publiczności jako Witek Muzyk Ulicy. Informacja o tym pojawiła się na profilu artysty w piątek 5 stycznia 2024 r. Był muzykiem-samoukiem obdarzonym przejmującym głosem.

Witek Muzyk Ulicy przez kilka lat współpracował z Ruskiem – Irkiem Zamętą. Jego koncert w Piwianiarni Brzeskiej, jaki odbył się w 2018 r., na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Brzeska i okolic! W 2020 r. Witek zagrał w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Kochani…z przykrością informujemy, że dnia 04.01.2024 odszedł Nasz Ukochany Witek Muzyk Ulicy.

Witku zmieniłeś nasze postrzeganie świata i muzyki, jesteśmy wdzięczni za każdą wspólną chwilę, spotkania, koncerty i piękno, które dałeś światu – czytamy na facebookowym profilu artysty.

Równocześnie zamieszczono prośbę o uszanowanie spokoju rodziny, najbliższych i przyjaciół w tym trudnym czasie. Szczegóły uroczystości pogrzebowych zostaną podane w najbliższych dniach.

Witek Muzyk Ulicy był artystą, którego nie dało się opisać w jednym zdaniu, autorem tekstów, kompozytorem, aranżerem i multiinstrumentalistą. Komponował, grał i śpiewał na warszawskich ulicach. Dzięki wydaniu w roku 2017 pierwszej płyty pod tytułem „Gram dla Was” z utworem „Serce wolności” i „Rzucę Ciebie, rzucę nas” artysta na stałe wpisał się w krajobraz Polskich scen. Do tej pory ukazały się trzy albumy „Gram dla Was” (2017), „FolkoRockoPunko Polo” (2019) oraz „Gram dla siebie” (2021). Na 2024 r. planował wydanie czwartego albumu „Bękarty Arystokracji” oraz nową trasę koncertową.


foto: fb-Piwiarnia Brzeska
IB

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button