ADV
KulturaWiadomości
Trending

To już jutro – Turniej Rycerski w Dębnie / 27 sierpnia 2023 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów historii, wojskowości i kultury średniowiecznej do spędzenia niedzieli 27 sierpnia 2023 r. we wspaniałej atmosferze na zamku w Dębnie. W niedzielę odbędą się Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie. Pokazy rycerskie rozpoczną się od godz. 16.00. Wstęp wolny.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierz Kurczab oraz Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło serdecznie zapraszają na Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie.

Jest to nowa formuła znanego Turnieju Rycerskiego, który od 25 lat odbywa się na terenach wokół dębińskiego zamku.

Wydarzenie rozpocznie się 27 sierpnia o godzinie 16:00 pokazami grup rekonstrukcji historycznych w zamkowej fosie. Zobaczymy jednostki z różnych epok – od rycerzy z XIV, aż po II Wojnę Światową.

Dodatkowo wystąpią grupy kaskaderów konnych.

Jednym z najatrakcyjniejszych pokazów rekonstrukcyjnych będzie bez wątpienia pokaz husarski.

Zmagania turniejowe o ,,Złoty Warkocz Tarłówny’’ rozpoczną się ok. godz. 18:30.

Na przybywających będzie czekało obozowisko z grupami rekonstrukcyjnymi, diorami, stoiska promocyjne różnych rodzajów Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji.

W tym roku uzbrojenia będą prezentować również Zakłady Mechaniczne z Tarnowa, wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Dla miłośników czasów średniowiecznych przygotowano edukacyjne miasteczko, w którym znajdziemy średniowieczne obozowisko oraz gry i zabawy.

O godzinie 20:00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru. W tym roku wystąpi dla Państwa legendarny polski zespół ,,Dżem’’.

Wydarzenie uświetni wyjątkowy spektakl światła, laserów, sztucznych ogni i muzyki Fireshow.

Dzień przed wydarzeniem w sobotę 26 sierpnia od godz. 9:00 do 13:00 będzie organizowana Akcja Krwiodawstwa w mobilnym punkcie poboru na parkingu zamkowym.

Dla oddających krew przygotowano atrakcyjne niespodzianki, związane tematycznie z niedzielnym turniejem.

W tym roku atrakcją towarzyszącą ,,Międzynarodowych Spotkań z Dziedzictwem i Historią Wojskowości’’ będzie duży lunapark.

Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie, a Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button