ADV
Wiadomości
Trending

Duże zniszczenia po nawałnicy w Powiecie Brzeskim/ 26 sierpnia 2023 r.

W godzinach popołudniowych nad Małopolską przeszła potężna ulewa połączona z wichura. Zniszczenia są znaczne. Nie inaczej niestety było w Powiecie Brzeskim. Tutaj najmocniej ucierpiały miejscowości w południowej części powiatu.

Ulewny deszcz i silny wiatr postawiły na nogi strażaków z naszego regionu. Zadysponowani zostali do zdarzeń związanych z połamanymi drzewami oraz zerwanymi dachami. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach oraz z problemami w dostawach prądu, bowiem złamane drzewa zerwały w wielu miejscach przewody energetyczne.

Ulewny deszcz spowodował wiele szkód. W Gnojniku zniweczył plany organizatorów Kolacji na Biało. Tygodnie przygotowań poszły na marne.

– Przygotowywaliśmy Kolacje na Biało od kilku tygodni i mamy złamane serca, ale najważniejsze jest dla nas wasze bezpieczeństwo. Jesteśmy po wielkiej nawałnicy z burzą i gradem.

Zniszczenia są tak duże, ze nie ma żadnych szans na zorganizowanie dzisiejszej Kolacji na Biało. Połamane drzewa, zniszczone dekoracje, porozbijane szyby w samochodzie techników, którzy przygotowywali nagłośnienie. Zniszczone zastawy stołowe….

Czekamy aż nawałnica odejdzie daleko i zabieramy się za sprzątanie – dodają załamane obrotem sprawy organizatorki.


Foto: Kraina Vesny
Kraina Vesny / IB

Podobne artykuły

Back to top button