ADV
Sport
Trending

Tokio 2020 – Załoga Skrzypulec Ogar dzisiaj walczy o medal!

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar dzisiaj powalczą na Igrzyskach w Tokio o medal w żeglarskiej klasie 470. Polska załoga zakończyła wyścigi eliminacyjne na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Początek wyścigu medalowego zaplanowano na godzinę 8:30 polskiego czasu. Ostatni, podwójnie punktowany wyścig medalowy transmitować będzie TVP.

Przypomnijmy – Jolanta Ogar-Hill pochodzi z Łysej Góry (Powiat Brzeski / Gmina Dębno). W zmaganiach olimpijskich bierze udział w swojej karierze sportowej po raz trzeci.

Trzymamy kciuki, oglądamy i kibicujemy!

Link do transmisji w TVP Sport <==

Poniedziałkowe wyścigi odbywały się w słabym wietrze, nieprzekraczającym 7-9 węzłów. Nie są to ulubione warunki Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar. Nasza załoga, która od początku regat spisuje się znakomicie, zdecydowanie lepiej czuje się w warunkach średnio i silnowiatrowych. W poniedziałek było to bardzo dobrze widoczne. Polki po słabszych startach nie były w stanie nadrobić strat i oba wyścigi kończyły dzisiaj na 15 miejscu. W efekcie w klasyfikacji generalnej straciły sporo punktów do prowadzącej brytyjskiej załogi Hannah Mills i Eilidh McIntyre, a na dodatek zostały wyprzedzone przez załogę francuską Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Do środowego, podwójnie punktowanego wyścigu medalowego Agnieszka i Jola przystąpią z przewagą 9 punktów nad Słowenkami, Tiną Mrak i Veroniką Macarol. Do drugich Francuzek, Polki tracą zaledwie 4 punkty, a do prowadzących Brytyjek strata wynosi 18 punktów.

Co może się zdarzyć w dzisiejszym wyścigu? Praktycznie wszystko. Polki wciąż mają matematyczne szanse na złoto, bardzo realne szanse na srebro, ale w najgorszym wypadku mogą też zakończyć rywalizacje na siódmym miejscu.

To są jednak wszystko dywagacje, które interesują głównie kibiców. Polki wraz z trenerem Zdzisławem Staniulem i całym sztabem, z pewnością nie skupiają się na kalkulacjach, tylko obmyślają optymalną taktykę na dzisiejszy  wyścig.

Punktacja w czołówce wyścigu:
1. Hannah Mills i Eilidh McIntyre (GBR) – 28 pkt
2. Camille Lecointre i Aloise Retornaz (FRA) – 42 pkt
3. Agnieszka Skrzypulec i Jola Ogar (POL) – 46 pkt
4. Tina Mrak i Veronika Macarol (SLO) – 55 pkt
5. Fernanda Oliveira i Ana Barbachan (BRA) – 62 pkt
6. Linda Fahrni i Maja Siegenthaler (SUI) – 62 pkt
7. Ai Kondo Yoshida Miho Yoshioka (JPN) – 63 pkt
8. Luise Wanser i Anastasiya Winkel (GER) – 73 pkt
9. Afrodite Zegers i Lobke Berkhout (NED) – 73 pkt
10. Noya Bar Am i Shahar Tibi (ISR) – 74 pkt

Relacja z walki Polek o medal <<<

Polski Związek Żeglarski

Podobne artykuły

Back to top button